Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Umowa na dokumentację drogi podpisana

W środę, 17 maja, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, podpisał z wykonawcą umowę na wykonanie dokumentacji technicznej dotyczącej budowy odcinka drogi wewnętrznej przy budynku ulicy Konstytucji 3 Maja.
18.05.2018
Czytaj więcej

Sprzęt dla OSP

W poniedziałek, 14 maja, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, podpisał z wykonawcą, P.P.H.U. „SUBOR”, umowę na nabycie wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.
18.05.2018
Czytaj więcej

Ponad 2,5 miliona złotych dla Golejowa!

Gmina Staszów rozszerza projekt kompleksowego zagospodarowania zieleni na terenie miasta. Nową inwestycją będzie tzw. „mała rewitalizacja” golejowskich jezior. Na realizację tego zadania pozyskano ponad 2,5 miliona złotych.
18.05.2018
Czytaj więcej

LXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

15 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się LXV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podjęli cztery uchwały.
18.05.2018
Czytaj więcej

Burmistrz opowiedział najmłodszym o swojej pracy

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, odwiedził w środę, 16 maja, dzieci z najmłodszych grup w Przedszkolu nr 3 w Staszowie. Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach dodatkowo realizowanego programu przedszkolnego pn. „Poznajemy zawody”.
18.05.2018
Czytaj więcej

Rozbudowa szkół. Co nowego na placach budowy?

Trwają prace przy rozbudowie Przedszkola nr 8 i Zespołu Placówek Oświatowych w Mostkach. Ekipy budowlane nie próżnują.
17.05.2018
Czytaj więcej

Mamy dofinansowanie na klub dziecięcy i żłobki w Staszowie

14 maja w Kielcach została zawarta umowa dotacji pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim, w imieniu którego działał Andrzej Bętkowski – Wicewojewoda Świętokrzyski, a Gminą Staszów reprezentowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Staszów, Leszka Kopcia, przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Staszów, Henryki Skowron. Dotacja dotyczy resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH+”.
17.05.2018
Czytaj więcej

Rajd "Śladami Józefa Piłsudskiego" Kurozwęki - Oględów

W związku z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości organizujemy rajd pieszy "Śladami Józefa Piłsudskiego" Kurozwęki - Oględów. Rajd ten ma być hołdem dla osoby Marszałka Józefa Piłsudskiego, który przed 100 - laty walczył o Niepodległą Rzeczpospolitą.
16.05.2018
Czytaj więcej

LXIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

11 maja 2018 r., w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się LXIV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Powołano nowego Skarbnika Miasta i Gminy Staszów.
15.05.2018
Czytaj więcej

Sto drzew dla Niepodległej

Mali i duzi, dorośli i dzieci, wiele osób włączyło się w akcję sadzenia drzew w Gminie Staszów. Z okazji Jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Staszowie i okolicach posadzonych zostanie 100 drzew.
15.05.2018
Czytaj więcej

LXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

10 maja, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się LXIII Sesja Rady Miejskiej. Radni zajmowali się projektami pięciu uchwał, z czego trzy zostały podjęte.
15.05.2018
Czytaj więcej

Turniej ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

W czwartek, 10 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej w Czajkowie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie z dziesięciu szkół podstawowych z terenu powiatu staszowskiego.
14.05.2018
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE - LXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 15 maja 2018 roku (wtorek) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
14.05.2018
Czytaj więcej

Dzień Godności pełen barw i uśmiechów

W czwartek, 10 maja odbył się doroczny marsz z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
14.05.2018
Czytaj więcej

100 lat OSP w Kurozwękach

Ochotnicza Straż Pożarna w Kurozwękach istnieje już 100 lat. Jubileusz 100-lecia jednostki obchodzono 5 maja w Kurozwękach na placu przy remizie.
11.05.2018
Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

9.05.2018r. w staszowskiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Lingas-Łoniewską – autorką powieści,takich jak: „Bez przebaczenia”, „Zakręty losu”, czy „Skazani na ból”. Pisarka, nazywana przez fanów „Dilerką Emocji” opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem. Miłością do literatury prozatorka zapałała już we wczesnym dzieciństwie. To właśnie dzięki przywiązaniu do słowa pisanego i niesamowitej wyobraźni możemy dziś czytać powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. A jest w czym wybierać. W ciągu ośmiu lat wydanych zostało bowiem blisko trzydzieści książek jej autorstwa. Warto także nadmienić, że twórczość pisarki jest bardzo zróżnicowana tematycznie. „Dilerka Emocji” dba o wielbicieli jej talentu pisząc coraz to nowe opowieści. Już niedługo do księgarń trafią kolejne jej książki. W czasie spotkania pisarka przybliżyła nieco ich fabułę.
11.05.2018
Czytaj więcej

Majówka Przedszkolaków – Dzień Flagi

W środę, 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się „Majówka Przedszkolaków”. Dzieci z Przedszkoli Nr 3, Nr 4 i Nr 8 w Staszowie wystąpiły dla zebranych mieszkańców. Najmłodsi wraz z opiekunami przygotowali układy taneczne do polskich pieśni patriotycznych. Staszowianie mieli również szanse wysłuchać wokalnych popisów przedszkolaków – w staszowskim parku rozbrzmiały pieśni takie jak „Wojenko, wojenko”, „Ułani”, czy też” My pierwsza brygada”, które chętnie nucili zebrani w parku.
11.05.2018
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE LXIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 11 maja 2018 roku (piątek) o godz. 14:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LXIV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie
10.05.2018
Czytaj więcej

Jedziemy na finał!

9 maja 2018 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Zawodniczki Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Staszowie walczyły o awans do Finału Wojewódzkiego. Do rywalizacji stanęły drużyny z Połańca i Chobrzan. Siatkarki „staszowskiej trójki” pokazały klasę. Pierwszy mecz zagrały z drużyną z Połańca, który wygrały 2:0 (25:18; 25:20).
10.05.2018
Czytaj więcej

ENEA CUP 2018

W poniedziałek, 7 maja, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się Turniej Piłki Ręcznej ENEA CUP 2018. Do finału Regionalnej Ligi Młodzieżowej awansowały drużyny z Czajkowa.
09.05.2018
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE - LXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 10 maja 2018 roku (czwartek) o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
09.05.2018
Czytaj więcej

Majówka rodzinna w Wiśniowej

W ramach majowych obchodów w naszej Gminie odbyła się majówka rodzinna w Wiśniowej. W niedzielę, 6 maja, miał miejsce „II Bieg do Serca Kołłątaja”, którego meta znajdowała się przy Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Po zakończeniu biegu na terenie parku rozpoczęła się rodzinna majówka z atrakcjami.
09.05.2018
Czytaj więcej

Festiwal Kultury Kaszubskiej w Oględowie

Od 2 do 4 maja w Oględowie odbył się Festiwal Kultury Kaszubskiej. W piątek miało miejsce zakończenie Festiwalu, podczas którego mogliśmy zbliżyć się do kaszubskiej kultury i zasmakować tamtejszych potraw, muzyki czy sztuki.
09.05.2018
Czytaj więcej

Bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne. Badania będą wykonywane w nowoczesnym mammobusie.
08.05.2018
Czytaj więcej

II Bieg do Serca Kołłątaja- 10 km ze Staszowa do Wiśniowej

W niedzielę, 6 maja ze Staszowa wystartował bieg terenowy i marsz nordic walking na dystansie 10 km. Sportowcy pokonali malowniczą, leśną trasę ze Staszowa do Wiśniowej.
08.05.2018
Czytaj więcej

"Z naturą mi po drodze"

Edukacja ekologiczna jest w dzisiejszych czasach bardzo istotna. Dzieci już od najwcześniejszych lat życia powinny być uczone szacunku do natury. W końcu Ziemia to nasz dom, a o dom trzeba dbać.
07.05.2018
Czytaj więcej

VI Edycja konkursu grantowego "Działaj Lokalnie" w powiecie Staszowskim ruszyła!

Fundacja FARMa we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce rozpoczyna VI edycję konkursu “Działaj Lokalnie” w powiecie staszowskim. Program kierowany jest do grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych, które działają na terenie powiatu staszowskiego w gminach: Łubnice, Połaniec, Rytwiany, Bogoria, Staszów oraz Osiek. Działania prowadzone przez te organizacje mają na celu rozwój społeczności lokalnej.
07.05.2018
Czytaj więcej

"Dbajmy o naszą Ziemię"

Budząca się do życia przyroda sprzyja rozmowom na temat ekologii, dlatego w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie, w czasie którego uczniowie klasy I ,,b” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie dowiedzieli się, w jaki sposób można chronić naszą planetę. Po wysłuchaniu opowiadania ,,Ekoświrek” dzieci dyskutowały o tym, co najbardziej zanieczyszcza środowisko; usiłowały także wskazać najskuteczniejsze metody zapobiegania degradacji Ziemi. W ostatniej części zajęć najmłodsi wykonali ,,Ekostworki” z papieru, plasteliny, nakrętek i tkanin.
07.05.2018
Czytaj więcej

Laur Świętokrzyski 2017

Już po raz dwunasty wręczono nagrody „Laur Świętokrzyski”. Uroczysta gala odbyła się w piątkowy wieczór, 27 kwietnia, w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Wyróżnienia wręczyła wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek oraz wicewojewoda, Andrzej Bętkowski.
04.05.2018
Czytaj więcej

Finał Wojewódzki w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych

23 kwietnia 2018r. w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców.
04.05.2018
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.