Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Trwa przebudowa ul. Towarowej i ul. Kościuszki w Staszowie

Trwają prace związane z przebudową ul. Towarowej i Kościuszki w Staszowie. Pierwszy odcinek prac obejmuje przebudowę części ulicy Kościuszki, łączącej się z Rondem im. Elektrowni Połaniec. Długość przebudowywanej jezdni wynosi 168 metrów. Drugi odcinek to przebudowa ulicy Towarowej, z początkiem od skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Tu długość przebudowanej drogi o szerokości 7 metrów będzie wynosić aż 787 metrów. Aktualnie na obu odcinkach prowadzone są prace budowlane związane przyłączami kanalizacji sanitarnej. Rozpoczęto również prace brukarskie.
19.11.2021
Czytaj więcej

Powstaje nowy chodnik przy staszowskim „Wembley”

Kolejne prace budowlane w naszym mieście prowadzone są przy boisku „Wembley”. W ramach inwestycji powstaje tam nowy chodnik. Prace przy staszowskim „Wembley” polegają na wymianie nawierzchni chodnika o powierzchni 60 m 2 na nową z betonowej kostki brukowej na kruszywie łamanym oraz ustawieniu obrzeża o gr. 6x20x100 cm. Nowy Chodnik będzie miał 44 m długości.
19.11.2021
Czytaj więcej

Wystawa prac uczestników zajęć ŚDS

W środę, 17 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie uroczyście otworzono wystawę prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Staszowie. Galerię obejrzeć można do końca listopada w godzinach pracy Biblioteki.
19.11.2021
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składam serdeczne wyrazy uznania i podziękowania na ręce wszystkich pracowników socjalnych z terenu Miasta i Gminy Staszów.
19.11.2021
Czytaj więcej

Obchody z okazji Dnia Seniora

Członkowie staszowskiego Klubu Seniora „Radość Życia” spotkali się, aby świętować Ogólnopolski Dzień Seniora. Uroczystości z tej okazji odbyły się we wtorek, 16 listopada, w Zakątku Świętokrzyskim w Grzybowie.
18.11.2021
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE: Nabór członków Komitetu Rewitalizacji

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów ogłasza nabór członków Komitetu Rewitalizacji, zgodnie z procedurą zawartą w Regulaminie, przyjętym Uchwałą Nr LVI/437/2021 Rady Miejskiej w Staszowie z dnia 10 listopada 2021 r. w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.
17.11.2021
Czytaj więcej

Placówki udzielające tymczasowego schronienia osobom bezdomnym

Wykaz placówek udzielających tymczasowego schronienia osobom w kryzysie bezdomności, funkcjonujących na terenie województwa świętokrzyskiego.
17.11.2021
Czytaj więcej

Konkurs przedświąteczny: Kocham Cię Tato, Kocham Cię Mamo

Fundacja Światło - Życie organizuje konkurs przy współpracy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Po raz kolejny akcja przedświąteczna dedykowana jest rodzinom. Poprzez akcje „Kocham Cię Tato, Kocham Cię Mamo” organizatorzy akcji chcą sprawić radość rodzicom w święta gdyż otrzymują oni w Wigilię życzenia świąteczne od dzieci w formie listu/eseju oraz sms, które w imieniu dzieci przesyłają organizatorzy.
17.11.2021
Czytaj więcej

Nowe władze w ZOSP RP w Staszowie

Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Staszów wzięli udział w XII Zjeździe Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Staszowie, który odbył się w niedzielę, 7 listopada, w Zakątku Świętokrzyskim w Grzybowie. W zjeździe sprawozdawczo-wyborczym udział wzięli również samorządowcy, parlamentarzyści, a także przedsiębiorcy z terenu gminy.
16.11.2021
Czytaj więcej

Śpiewem o Niepodległej - I Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki

Najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne wybrzmiały na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury w środę, 10 listopada. Swoje wokalne umiejętności przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali laureaci I Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Niepodległej. W ten sposób uczczono 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
16.11.2021
Czytaj więcej

Niepodległościowy Marsz Nordic Walking

Za nami I Niepodległościowy Marsz Nordic Walking w Staszowie. Miłośnicy dwóch kijków przeszli ulicami Staszowa świętując 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
16.11.2021
Czytaj więcej

LVI Sesja Rady Miejskiej

W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu w środę, 10 listopada, odbyła się LVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podczas obrad podjęli 11 uchwał.
16.11.2021
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Seniora

Z okazji Dnia Seniora wszystkim Seniorom składam najserdeczniejsze życzenia - długich lat wypełnionych zdrowiem i radością, a także życzliwością i miłością najbliższych.
15.11.2021
Czytaj więcej

Wieczór w kolorach jesieni

Piosenkarka Monika Urlik z zespołem i artysta plastyk Józef Juszczyk, byli bohaterami „Wieczoru w kolorach jesieni”, który odbył się w dniu 13 listopada 2021 r., w Staszowskim Ośrodku Kultury.
15.11.2021
Czytaj więcej

Dodatkowa akcja ochronnego szczepienia lisów

Informujemy, że w dniach 18 – 23 listopada 2021r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (dodatkowa akcja szczepienia).
12.11.2021
Czytaj więcej

Stopień generalski dla płk. pilota dr. inż. Grzegorza Ślusarza

11 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie wręczono akty mianowania na stopnie generalskie. Wśród mianowanych na stopień generała brygady znalazł się pochodzący z Wiązownicy-Kolonii płk pilot dr inż. Grzegorz Ślusarz.
12.11.2021
Czytaj więcej

11 Listopada – symbol wiary, miłości i zwycięstwa

Na staszowskim Rynku dumnie wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Staszowianie w czwartek, 11 listopada, uczcili 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
12.11.2021
Czytaj więcej

Wnioskuj o pieniądze na swoje działania

Fundacja Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych „Kaganek” ogłasza program wsparcia „Szychta”. Pomysł na dofinansowanie może zgłosić każdy, kto chce dokonać pozytywnej zmiany w społeczności lokalnej. Ważne, aby zrobił to przy pomocy instytucji lub organizacji niekomercyjnej i mającej zdolność prawną (np. fundacji, stowarzyszenia itp.)
12.11.2021
Czytaj więcej

Staszów – Gmina dobra do życia

Miasto i Gmina Staszów znalazła się na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim w kategorii „gminy z siedzibą powiatu ziemskiego” oraz na drugim w kategorii ogólnej, z minimalną stratą 0,09 pkt. do stolicy województwa, w ogólnopolskim Rankingu „Gmina dobra do życia”. W kategorii ogólnopolskiej, Staszów jest na wysokim 31. miejscu w rankingu gmin z siedzibą powiatu ziemskiego. Wyniki badania jakości życia w polskich gminach ukazały się w dniu 4 listopada 2021 r. i opracowane zostały na zlecenie Polskiej Agencji Prasowej, pod kierownictwem prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk.
10.11.2021
Czytaj więcej

Kondolencje dla Pani Ewy Cygan z powodu śmierci mamy

10.11.2021
Czytaj więcej

Sadzimy drzewa i krzewy dla pszczół

Miododajne rośliny pojawiły się przy Przedszkolu nr 8 im. H. Ch. Andersena w Staszowie. A to wszystko dzięki projektowi pn. "Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim”, w którym gmina wzięła udział.
10.11.2021
Czytaj więcej

Złote Kleksy triumfują!

Po dwuletniej przerwie KLEKSY wróciły na turniejową scenę w wielkim stylu. Formacje taneczne ze Staszowa przywiozły z Mistrzostw Polski WORLD ARTISTIC DANCE FEDERATION dwa złote oraz jeden srebrny medal. Mistrzostwa odbyły się 4 listopada w Białych Błotach k. Bydgoszczy.
09.11.2021
Czytaj więcej

„Dwójka” obchodziła swoje święto

Uczniowie oraz pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili Święto Szkoły. Uroczystości, które odbyły się 5 listopada w sali gimnastycznej placówki, zostały połączone z obchodami 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości.
09.11.2021
Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Staszowie; 11 listopada 2021 r.
08.11.2021
Czytaj więcej

Świętokrzyski Klaster Energii w Staszowie

Odpady komunalne oraz osady pościekowe wykorzystywane do produkcji paliwa, z którego wytwarzane będzie ciepło i elektryczność – to pieśń odległej przyszłości? … Niekoniecznie.
08.11.2021
Czytaj więcej

Niepodległościowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów z okazji Narodowego Święta Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz listopadowych obchodów w Staszowie. Co roku miłośnicy wędkarstwa chętnie biorą udział w zmaganiach. Tak było i tym razem. Turniej odbył się w sobotę, 6 listopada na terenie Zalewu nad Czarną.
08.11.2021
Czytaj więcej

Kampania Informacyjna DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji związanych z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.
05.11.2021
Czytaj więcej

,,Jesienne Inspiracje w Koniemłotach”

27 października 2021 r. w Zespole Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki i Przedszkole w Koniemłotach w ramach realizowanych innowacji odbyło się wieczorne spotkanie pod hasłem „Jesienne inspiracje”.
05.11.2021
Czytaj więcej

Woda z ujęcia „SZTOMBERGI" nadaje się do spożycia

Woda z ujęcia „SZTOMBERGI" nadaje się do spożycia
05.11.2021
Czytaj więcej

Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w woj. świętokrzyskim!

Już 9 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa świętokrzyskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 8 listopada (poniedziałek) do godziny 12:00.
05.11.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.