Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Ogłoszenie: Posiedzenia Komisji Stałych Rady Miejskiej w Staszowie

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 23 lipca (wtorek) 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
18.07.2019
Czytaj więcej

Ogłoszenie: XIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 24 lipca 2019 roku (środa) o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie.
18.07.2019
Czytaj więcej

Spotkanie informacyjne

18.07.2019
Czytaj więcej

Wakacje w siodle w Kurozwękach

Pałac i Stadnina Koni w Kurozwękach zapraszają wszystkich miłośników jazdy konnej! Konie związane są z Kurozwękami od kilku wieków... Kontynuując kilkusetletnią tradycję Stadnina w Kurozwękach pragnie przedstawić ofertę i zaprosić do niepowtarzalnej przygody z koniem! Rozbudzi u Państwa chęć obcowania z końmi, a jazda konna stanie się Państwa nowym hobby. Zorganizują tu Państwo kameralne szkolenie, spotkanie biznesowe, konferencję lub sympozja tematyczne z możliwością wypoczynku w przytulnych pokojach urządzonych w stylu, który zachwyci każdego miłośnika koni.
15.07.2019
Czytaj więcej

Konkurs fotograficzny ARiMR

W związku z jubileuszem 25 lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje Konkurs fotograficzny „Unowocześniamy obszary wiejskie – 25 lat ARiMR”. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Celem konkursu jest przedstawienie piękna polskiej wsi i obszarów wiejskich, zobrazowanie wkładu ARiMR w rozwój i unowocześnianie obszarów wiejskich na przestrzeni 25 lat istnienia instytucji.
15.07.2019
Czytaj więcej

Od lipca świadczenie 500+ bez kryterium dochodowego. Złóż wniosek

Przypominamy, że od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.
15.07.2019
Czytaj więcej

Program Czyste Powietrze- porozumienie podpisane

W środę, 10 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się konferencja z okazji podpisania 2000. umowy w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Podczas spotkania, przedstawiciele siedmiu gmin podpisali porozumienia z prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Ryszardem Gliwińskim. Dzięki nowym umowom, mieszkańcy będą mogli składać wnioski mieli łatwiejszy dostęp do programu „Czyste powietrze” Naszą gminę reprezentowała dr Ewa Kondek.-zastępca burmistrza miasta i gminy Staszów.
14.07.2019
Czytaj więcej

Projekt "Słoneczne dachy". Ważne ogłoszenie dla uczestników projektu

W związku z zawartą umową przez Gminę Staszów na "Dostawę wraz z montażem urządzeń i instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych na terenie Miasta i Gminy Staszów", w ramach zadania pn.: "Budowa, przebudowa i modernizacja infrastruktury służącej do wytworzenia energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych w budownictwie indywidualnym"
12.07.2019
Czytaj więcej

Staszowskie warsztaty teatralne - półkolonia

Staszowski Ośrodek Kultury organizuje półkolonię "Lato w teatrze" - staszowskie warsztaty teatralne. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 lipca.
11.07.2019
Czytaj więcej

Zawody OSP w Staszowie

24 drużyny jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Staszów zmierzyły się ze sobą w zawodach sportowo-pożarniczych. Zmagania odbyły się w niedzielę, 30 czerwca, na stadionie miejskim w Staszowie.
11.07.2019
Czytaj więcej

Koncert Kapeli Estradowej "Ziemia Staszowska"

W niedzielę 14 lipca, o godzinie 17.00, odbędzie się koncert Kapeli Estradowej "Ziemia Staszowska". Zapraszamy do Parku im. Adama Bienia w Staszowie.
11.07.2019
Czytaj więcej

Wakacyjna przygoda Klaunów Rupherta i Rico

19 lipca 2019 r. w godz. 16:00 – 19:00 w parku im. Adama Bienia odbędzie się wydarzenie pn. “Wakacyjna przygoda Klaunów Rupherta i Rico” – program w wykonaniu Clown Circus Show.
11.07.2019
Czytaj więcej

Przeprowadzka tuż, tuż

Nie do poznania zmienił się dawny budynek przy ul. Szkolnej, który jest w trakcie przebudowy. Obiekt zyskał nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Skorzystają na niej czytelnicy i pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Staszów, którzy już za kilka miesięcy przeniosą się do nowych, przestronnych pomieszczeń.
10.07.2019
Czytaj więcej

Nowy rok szkolny z nowym kompleksem boisk

Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Staszowie trwa budowa kompleksu boisk sportowych. Po dotychczasowych asfaltowych boiskach nie ma śladu. Ekipy budowlane przygotowują kolejne warstwy podłoża pod wykonanie boisk ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżni lekkoatletycznej, skoczni w dal i stanowiska do rzutu kulą.
10.07.2019
Czytaj więcej

Wakacyjne warsztaty w SOK

8, 15, 22, 29 lipca w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty malarsko-graficzne.
10.07.2019
Czytaj więcej

XII Festiwal Chopinowski w Kurozwękach

Zapraszamy na XII edycję Festiwalu Chopinowskiego w Kurozwękach, który odbędzie się 7, 14, 21, 28 lipca 2019. Otwarte koncerty fortepianowe rozpoczynają się o godz. 16.30. Impreza organizowana przez Zespół Pałacowy Sp. z o.o.
09.07.2019
Czytaj więcej

Europejskie inspiracje w staszowskiej „Ósemce”

„Kreatywny nauczyciel europejskiego przedszkola” to projekt, który od 01 września 2018 r. realizujemy w Przedszkolu nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie. Głównym celem projektu było podniesienie jakości pracy w placówce przez mobilność kadry edukacyjnej.
09.07.2019
Czytaj więcej

Plan na rozwój lokalny. Przyjdź i podziel się pomysłem (aktualizacja)

Konsultacje społeczne dotyczące proponowanych działań, które Gmina Staszów chce zrealizować z udziałem środków finansowych z Programu „Rozwój Lokalny” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014- 2021.
09.07.2019
Czytaj więcej

Dzień chleba - smaki naszych dziadków

18 sierpnia w Staszowie będzie miało miejsce miejsko-gminne święto plonów "Dzień chleba - smaki naszych dziadków".
09.07.2019
Czytaj więcej

Wystawa Plenerowa Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Wystawa Plenerowa Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 21 lipca, Park Miejski im. Adama Bienia, godz. 14:00-18:00
08.07.2019
Czytaj więcej

Sala gimnastyczna już zadaszona

Szybko postępują prace przy budowie nowej sali gimnastycznej przy PSP nr 2 w Staszowie. Obiekt jest już całkowicie zadaszony, zamontowano również stolarkę okienną. Najwięcej dzieje się obecnie w tej części obiektu, gdzie znajdą się szatnie i sale lekcyjne.
08.07.2019
Czytaj więcej

Mobilna strefa czytania w Jutrzenkach

Przez całe wakacje świetlice „Jutrzenka” zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do Mobilnej Strefy Czytania, w której dzieci posłuchają wakacyjnych opowieści czytanych przez dorosłych.
08.07.2019
Czytaj więcej

Bezpłatne doradztwo prawne

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" zaprasza do Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie przy ul. Sudeckiej 9, wszystkich przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz mieszkańców gmin: Bogoria, Chmielnik, Daleszyce, Pierzchnica, Raków, Staszów, Szydłów, do korzystania z bezpłatnego doradztwa prawnego, realizowanego w ramach projektu pn. "Kreator Przedsiębiorczości".
05.07.2019
Czytaj więcej

Remont linii ciepłowniczej. Zamknięcie ulicy Wschodniej

Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie spółka gminy in formuje, że z dniem 15 lipca (poniedziałek) zostanie zamknięty odcinek ulicy Wschodniej przy skrzyżowaniu z ulicą Niepodległości. Zamknięcie ulicy spowodowane jest remontem linii ciepłowniczej. Na czas wykonywania remontu wyznaczono objazdy. Prosimy o zachowanie ostrożności.
05.07.2019
Czytaj więcej

Zakończenie projektu w OPS

05.07.2019
Czytaj więcej

Bezpłatne doradztwo księgowe

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" zaprasza do Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie przy ul. Sudeckiej 9, wszystkich przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz mieszkańców gmin: Bogoria, Chmielnik, Daleszyce, Pierzchnica, Raków, Staszów, Szydłów, do korzystania z bezpłatnego doradztwa księgowego, realizowanego w ramach projektu pn. "Kreator Przedsiębiorczości".
05.07.2019
Czytaj więcej

261 osób pielgrzymowało do Sulisławic

Staszowscy pątnicy po raz 199. zanieśli swoje prośby i troski do Matki Bożej Sulisławskiej. W tym roku do Sulisławic w sobotę, 29 czerwca pielgrzymowało 261 osób.
05.07.2019
Czytaj więcej

Piknik Rycerski w Kurozwękach

6 - 7 lipca odbędzie się Piknik Rycerski w Kurozwękach oraz Kurozwęcka Gala walk rycerskich. W programie pokazy konne, turniej rycerski, walki rycerskie, strzelanie z łuku.
04.07.2019
Czytaj więcej

Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy

Uczniowie kl. II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie brali udział w Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczna Droga „Dobrze Cię widzieć…”. Przejście na drugą stronę ulicy współcześnie urasta do rangi wyzwania, zwłaszcza, gdy mówimy o dzieciach i młodzieży. Ważne jest, aby od najmłodszych lat edukować i wychowywać uczniów do rozumnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym, bo ruch drogowy, to przecież jeden z wielu obszarów współczesnego życia w społeczeństwie. W ramach akcji uczniowie szkoły podstawowej otrzymali kamizelki odblaskowe. Dzieci brały również udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa na drodze i uwagi na innych „Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy” przygotowanych przez panią Wandę Bielec i panią Agnieszkę Klimek. Uczestnicy projektu obejrzeli krótki film animowany pt. „Przejście”, wskazujący prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślający wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym. Na zajęciach przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przechodzenia przez ulicę, przestrzegania przyjętych norm i zasad w ruchu drogowym. Na podstawie plansz obrazujących różne sytuacje w ruchu drogowym uczniowie poznali też zachowania bezpieczne oraz zagrażające życiu i zdrowiu. Przed wakacjami akcja miała wymierny skutek w budowaniu świadomości pieszych i w poprawie bezpieczeństwa na drodze, co w rezultacie pomoże ochronić dzieci przed niebezpieczeństwem.
04.07.2019
Czytaj więcej

Z Czajkowa pocztówką przez Polskę

W dobie Internetu pisanie, wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości. Aby przypomnieć tę wspaniałą tradycję, od stycznia 2019 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Wielka mapa Polski” organizowanej przez WSiP. Ma ona na celu wymianę pocztówkową między klasami 1 – 3 w całej Polsce! Uczniowie z klasy I i II wymieniają się pocztówkami z uczniami
04.07.2019
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.