Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

ZDROWE I BEZPIECZNE WAKACJE 2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Staszowie w związku z rozpoczynającymi się wakacjami przypomina o konieczności zwrócenia uwagi na zagrożenia, które niekorzystnie mogą wpłynąć na zdrowie i bezpieczeństwo nasze i bliskich. Celem zwiększenia poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przedstawiam poradnik opisujący niektóre z zagrożeń jakie mogą  pojawić się podczas spędzania wakacji oraz sposoby zachowania, które minimalizują ryzyko tych zagrożeń. Poradnik został opracowany przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE Kielce pod kierownictwem Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
27.06.2018
Czytaj więcej

Podajcie mi dłoń - będę chodził dzięki Wam

55 tysięcy złotych - to jest cena jaką musi zapłacić Tomasz Żądło za swój pierwszy krok. Mieszkaniec Staszowa cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.
26.06.2018
Czytaj więcej

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji. Rodzicu, zarejestruj dziecko on-line.

Komunikat Ministra Cyfryzacji dotyczący możliwości zarejestrowania narodzin dziecka poprzez platformę on-line.
21.06.2018
Czytaj więcej

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem!

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, wydało dla całego Województwa Świętokrzyskiego ostrzeżenie II stopnia. Dotyczy ono możliwości wystąpienia silnych burz z gradem i obfitym deszczem, podczas których wiatr może osiągnąć w porywach prędkość do 100 kilometrów na godzinę.
21.06.2018
Czytaj więcej

UWAGA SUSZA

W związku z prowadzonym monitoringiem suszy , na terenie województwa świętokrzyskiego wystąpiło niekorzystne zjawisko atmosferyczne - susza. Wobec tego zamieszczamy pakiet informacyjny dot. podjętych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie procedur pomocowych skierowanych do producentów rolnych poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, w tym suszy.
21.06.2018
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE - LXVII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 26 czerwca 2018 roku (wtorek) o godz.12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LXVII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
20.06.2018
Czytaj więcej

Turniej piłki nożnej i otwarcie kompleksu boisk plażowych

W czwartek, 5 lipca, w Staszowie odbędzie się otwarcie kompleksu boisk do sportów plażowych w Staszowie oraz Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Na to wydarzenie zaprasza Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć.
20.06.2018
Czytaj więcej

Regionalny Puchar Polski w Staszowie

1:0 - takim wynikiem zakończył się mecz finałowy Regionalnego Pucharu Polski w okręgu świętokrzyskim rozegrany w środę, 13 czerwca. Na murawie Stadionu Miejskiego w Staszowie o zwycięstwo walczyła drużyna Wisła Sandomierz oraz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna z Sandomierza po zaciętej walce na boisku zdobyła zwycięską bramką w drugiej połowie meczu. W 53 minucie gola zdobył Patryk Róg.
20.06.2018
Czytaj więcej

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach zapraszają na uroczyste, wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Staszowie.
20.06.2018
Czytaj więcej

Jacek Piwowarski Sołtysem Roku 2017!

Sołtys Wiązownicy-Kolonii, Jacek Piwowarski został uhonorowany tytułem „Sołtys Roku 2017”. Ten zaszczytny tytuł otrzymało 12 sołtysów z całej Polski, w tym 3 z Województwa Świętokrzyskiego. Wyróżnienie przyznawane jest od 17 lat przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów i „Gazetę Sołecką”.
19.06.2018
Czytaj więcej

MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA DLA UCZNIÓW ZE STASZOWSKIEJ „DWÓJKI"

MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA DLA UCZNIÓW ZE STASZOWSKIEJ „DWÓJKI"
19.06.2018
Czytaj więcej

2. Piknik Charytatywny w Smerdynie

W niedzielę, 10 czerwca na boiskach przy Publicznej Szkole Podstawowej w Smerdynie odbył się 2. Piknik Charytatywny. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie dwóch Franków. Po raz kolejny mieszkańcy Smerdyny i okolic pokazali wielkie serca. Pieniądze cały czas spływają do organizatorów. Patronat honorowy nad Piknikiem objęli: Poseł na Sejm RP Anna Krupka oraz burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć.
19.06.2018
Czytaj więcej

Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Województwa dla uczniów ze staszowskiej „Dwójki" w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej

Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Województwa dla uczniów ze staszowskiej „Dwójki" w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
18.06.2018
Czytaj więcej

Srebrne i brązowe sztafety uczniów ze staszowskiej „Dwójki"

Srebrne i brązowe sztafety uczniów ze staszowskiej „Dwójki" w Mistrzostwa Województwa w Biegach Rozstawnych Vena Sport 2018
18.06.2018
Czytaj więcej

Kolejne sukcesy KLEKSÓW

W dniach, od 6 do 10 czerwca br. zespoły taneczne „KLEKS” ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołów Artystycznych „KLEKS” w Staszowie brały udział w 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki I Tańca w Koninie. Kwalifikacje do festiwalu odbywały się w kwietniu. Jury pod przewodnictwem Katarzyny Skawińskiej ze 180 prezentacji z Polski i Europy, postanowiło zakwalifikować 121 z nich.
18.06.2018
Czytaj więcej

"Premie dla młodych rolników"

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej na operacje typu "Premie dla młodych rolników".
18.06.2018
Czytaj więcej

"Restrukturyzacja małych gospodarstw"

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej na operacje typu "Restrukturyzacja małych gospodarstw".
18.06.2018
Czytaj więcej

Piknik Rodzinny w Zagrodach

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 24 czerwca w Zagrodach. Będzie dużo atrakcji, ciekawe warsztaty i pokazy oraz świętojańskie puszczanie wianków na wodzie.
16.06.2018
Czytaj więcej

Świętokrzyski Festiwal Literatury, Czytania i Języka Polskiego

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie w ramach obchodów Świętokrzyskiego Festiwalu Literatury, Czytania i Języka Polskiego zorganizowała szereg wydarzeń i atrakcji skupiających się wokół biblioteki, książek i miłośników czytania.
15.06.2018
Czytaj więcej

NOWOCZESNY NAUCZYCIEL EUROPEJSKIEJ SZKOŁY

Dwa lata trwała realizacja programu Erasmus Plus "Mobilność kadry edukacji szkolnej" finansowanego przez PO WER w staszowskiej "Dwójce", a w dniach 14-18 maja 2018 roku specjalnym wydarzeniem, które nazwano "Tydzień Języków", podsumowano działania projektowe. Wszystkie te aktywności były dokumentowane na bieżąco na platformie eTwinning oraz szkolnej stronie internetowej.
15.06.2018
Czytaj więcej

Prawie milion złotych dofinansowania na staszowskie drogi

12 czerwca w Kielcach Leszek Kopeć burmistrz Miasta i Gminy Staszów odebrał promesę dotyczącą dofinansowania na rozbudowę ulic na Osiedlu Staszówek w Staszowie, w zakresie ulic Wiśniowej, Akacjowej i Czereśniowej.
15.06.2018
Czytaj więcej

Dziecięca Sesja Rady Miejskiej

Na godzinę w Staszowie władzę objęły… dzieci! 6 czerwca w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu odbyła się I Dziecięca Sesja Rady Miejskiej.
15.06.2018
Czytaj więcej

Rodzice przedszkolakom

7 czerwca, rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8 w Staszowie przygotowali dla swoich pociech szczególny prezent z okazji Dnia Dziecka. Na dużej scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury wystawili przedstawienie „Kopciuszek”. Przed spektaklem życzenia najmłodszym złożył burmistrz, Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć. Na dzieci czekały również słodkie upominki.
14.06.2018
Czytaj więcej

"Wdzięczni Bohaterom"

5 czerwca 2018 roku ruszył rządowy, otwarty konkurs Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Wdzięczni Bohaterom”. Jest on skierowany do organizacji pozarządowych oraz podmiotów, w tym m.in. stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielni socjalnych, spółek akcyjnych oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, klubów sportowych oraz wszystkich, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.
13.06.2018
Czytaj więcej

LXVI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

7 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, odbyła się LXVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podjęli dwie uchwały.
13.06.2018
Czytaj więcej

"Dobry Start" dla ucznia

300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku.
12.06.2018
Czytaj więcej

Rekordowa Pielgrzymka Staszowska do Sulisławic

9 czerwca wyruszyła 198. Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Sulisławskiej, w której udział wzięło około 230 wiernych. To rekordowa pielgrzymka staszowska pod względem liczby pątników od lat.
12.06.2018
Czytaj więcej

„Jutrzenka” jest z dziećmi już 5 lat

Placówka Wsparcia Dziennego w Staszowie – Świetlica „Jutrzenka” obchodziła 5-lecie działania. Z tej okazji 9 czerwca na placu przy ul. Szkolnej świętowano Jubileusz oraz Dzień Mamy i Taty.
12.06.2018
Czytaj więcej

Szachowisko w plenerze

W dniu 29.05.2018r. uczniowie klas I -III, IV i VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie uczestniczyli w zajęciach szachowych w plenerze. Uczestnicy mieli możliwość poznania tajników tej królewskiej gry przy wykorzystaniu szachów plenerowych. Szkolenie przeprowadziła Pani Agnieszka Klimek, która swoje umiejętności poszerza w ramach programu „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej” realizowanego na terenie województwa świętokrzyskiego. Natomiast pod okiem Pani Anny Łabęckiej i Małgorzaty Seremak uczniowie klasy IV rozegrali mini turniej szachowy. Zmaganiom szachistów towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że gra na świeżym powietrzu to jest to.
12.06.2018
Czytaj więcej

Dobry występ w Mielcu młodych szczypiornistów z Czajkowa

W niedzielę, 3 czerwca, rozegrano w Mielcu turniej finałowy Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, na parkiet wyprowadzona została Flaga Polski oraz odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. W hali przy ulicy Grunwaldzkiej 7 stawiły się najlepsze zespoły w regionie. Po kilku tygodniach zmagań wreszcie przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Gminę Staszów reprezentowały dwie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie Południowym. Drużyny z Czajkowa w kategorii IV-V i VI-VII zdobyły drugie miejsce. Opiekunem drużyn był pan Grzegorz Kwasek.
12.06.2018
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.