Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Rodzinnie i wesoło w Kurozwękach

Mieszkańcy Kurozwęk i okolic mieli okazję spędzić fantastyczny dzień pełen radości i wspólnej zabawy. 20 maja na boisku szkolnym w Kurozwękach odbył się Piknik Rodzinny. Zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników, przygotowano moc atrakcji!
25.05.2023
Czytaj więcej

Budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego

Trwa budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Staszowie. Przy ulicy Poziomkowej prowadzone są prace mające na celu wybudowanie dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni prawie 500 m2 przystosowanego dla osób dorosłych, ze szczególnymi potrzebami.
25.05.2023
Czytaj więcej

Nowe stawki dopłat dla rolników

Przygotuj magazyny przed nowymi żniwami, sprzedaj swoje zboże i uzyskaj: dopłatę 3025 zł do hektara pszenicy z budżetu państwa, dopłatę zróżnicowaną w zależności od regionu, także do: kukurydzy, jęczmienia, pszenżyta, żyta, owsa, mieszanek zbożowych, gryki, rzepaku, rzepiku.
25.05.2023
Czytaj więcej

Prace na obwodnicy Staszowa

Kolejne prace prowadzone są na drugim etapie budowy obwodnicy Staszowa. Nowy odcinek pozwoli przekierować pojazdy jadące od strony Opatowa na pięciokilometrową obwodnicę, która została ukończona w 2019 roku. Warta ponad 28 milionów złotych inwestycja ma połączyć drogi wojewódzkie prowadzące w kierunku Opatowa i Rakowa.
24.05.2023
Czytaj więcej

Staszowski Piknik Lekkoatletyczny

W dniach 6 – 7 czerwca 2023 r. na Stadionie Miejskim w Staszowie odbędzie Staszowski Piknik Lekkoatletyczny – Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych. Celem Staszowskiego Pikniku Lekkoatletycznego jest promowanie zdrowego trybu życia oraz zaszczepienie idei aktywności fizycznej u młodzieży. Lekka atletyka w najprostszej formie sprawia przyjemność, dając ogromną satysfakcję. Jest jedną z najciekawszych form ruchu realizowaną w naturalnym środowisku, w bliskim kontakcie z przyrodą. Bieganie uczy samodzielności i pewności siebie, zmusza do podejmowania indywidualnych decyzji, które potem muszą być zrealizowane własnymi siłami. Biegając, hartujemy własne ciało, nasz organizm staje się bardziej wydolny, umysł pracuje efektywniej.
22.05.2023
Czytaj więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Staszowie

WE dniu 23 maja 2023 roku o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Staszowie.
22.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Jak każdego roku, tak i w tym, ulicami Staszowa przeszedł barwny korowód, pełen czerwonych kwiatów i balonów symbolizujących solidarność z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
22.05.2023
Czytaj więcej

Ogólnopolska Akcja "Badamy nie tylko mamy"

Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Staszowskiej zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji organizowanej przez Federację Stowarzyszeń Amazonek pod tytułem „Badamy nie tylko mamy”. Wydarzenie odbędzie się 26.05.2023 roku w Dzień Matki – o godzinie 12.00. na Rynku w Staszowie.
19.05.2023
Czytaj więcej

Razem dla Franka Szostaka!

Dnia 30 kwietnia 2023r. radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie wraz z wolontariuszami z Bazy Staszowskiego Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, przy kościele pw. Ducha Świętego, na leczenie i rehabilitację wzroku sześcioletniego mieszkańca Staszowa - Franka Szostaka. Mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do przygotowanych puszek, życząc Franiowi dużo zdrówka. Łącznie udało się zebrać kwotę ponad 5 tysięcy złotych.
19.05.2023
Czytaj więcej

"Wspólnie działamy w Staszowskim wolontariacie"

Integracja z przesłaniem ekologicznym - tak w kilku słowach można podsumować event zorganizowany przez wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, który odbył się 27 kwietnia. Było to już piąte wydarzenie zorganizowane w ramach międzyszkolnego projektu Stowarzyszenia Aktywni Korab p.h. „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”, finansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
19.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Staszowie

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek i radości! Najmłodsi wyczekują tego dnia przez cały rok. W tym roku w Staszowie ten wyjątkowy dzień będziemy świętować już w niedzielę 28 maja! Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Będziemy zarówno bawić się i uczyć, obserwować i tworzyć, szaleć na świeżym powietrzu i aktywnie działać... Park im. Górników Siarkowych zamieni się w centrum rozrywki. Dzieci będą mogły brać udział w konkursach czy szaleć na wesołym miasteczku. A na estradzie zobaczymy zespół Econ, solistów z Klubu Piosenki RYTM oraz występy taneczne KLEKS i ENIGMA.
19.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Staszowie

Uroczystym spotkaniem w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie 18 maja uczczono Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, do których włączyła się staszowska książnica. Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiegł pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”.
19.05.2023
Czytaj więcej

Ruszyła 11 Edycja Programu Grantowego Działaj Lokalnie

15 maja ruszył nabór do 11 edycji Programu Grantowego Działaj Lokalnie 2023 . Masz pomysł na działanie w swojej miejscowości? Chcesz zrobić coś skierowane do społeczności lokalnej? - Zapraszamy do udziału w programie, nie czekaj - zadziałaj! Wnioski można składać do 15 czerwca! Szczegóły dotyczące programu oraz składania wniosków znajdują się na stronie internetowej https://www.fundacjafarma.pl/edycja-2023/ - link do wniosku https://generatorspoleczny.pl/
19.05.2023
Czytaj więcej

Uwaga! Ptasia grypa

Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stwierdzono obecność ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), oraz możliwość przenoszenia przez dzikie ptaki wirusa podtypu H5N1. Na terenie województwa świętokrzyskiego pierwszy taki przypadek stwierdzono u łabędzi w marcu br. na terenie gminy Ruda Maleniecka. Aktualnie potwierdzono przypadła wirusa również u mew śmieszek w gminie Wiślica.
19.05.2023
Czytaj więcej

XCI sesja Rady Miejskiej w Staszowie

17 maja 2023 roku odbyła się XCI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu głosowano nad dwoma uchwałami, a także podjęto apel w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II – Patrona Miasta Staszowa.
19.05.2023
Czytaj więcej

Są środki wspierające rozwój czytelnictwa

Trzy staszowskie placówki oświatowe otrzymają wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. 18 maja w Świętokrzyskim U
19.05.2023
Czytaj więcej

XX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

To już okrągła, bo dwudziesta, rocznica Festiwalu, który promuje twórczość osób z niepełnosprawnościami, ukazuje szerszej publiczności ich możliwości, promuje talenty i wszelkie formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę oraz udowadnia, jak można kruszyć bariery i przezwyciężać zahamowania. Wydarzenie podnosi publiczną świadomość o pozytywnym wkładzie osób niepełnosprawnych w życie kulturalne i społeczne, tworząc klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Zapewnia także wsparcie edukacyjne dla pracowników instytucji opiekuńczych oraz ułatwia wymianę doświadczeń.
19.05.2023
Czytaj więcej

Stwórz logo dla Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

Zaprojektuj identyfikację dla Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie i zgarnij nagrodę. Zainteresowanych prosimy o przesłanie prac w formie elektronicznej na pocztę: mlodziezowa.rada.staszow@interia.pl.
18.05.2023
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 17 maja 2023 roku o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Staszowie.
17.05.2023
Czytaj więcej

Ogłoszenie: XCI Sesja Rady Miejskiej

W dniu 17 maja 2023 roku (środa) o godz. 14:00 odbędzie się XCI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 z późn. zm.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
17.05.2023
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza mieszkańców ulicy Maleniec na spotkanie

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza mieszkańców ulicy Maleniec na spotkanie, które odbędzie się dnia 14 czerwca 2023 roku o godz. 16: 3 0 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie ul. Opatowska 31. Przedmiotem spotkania będzie omówienie kwestii nadania nazwy dla części ulicy Maleniec.
17.05.2023
Czytaj więcej

UWAGA. Nadleśnictwo Staszów rozpoczyna akcję ograniczenia liczebności chrabąszczy! - ZAKAZ WSTĘPU DO LASU

Zarządzenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Staszów z dnia 11 maja 2023 r. w sprawie zakazu wstępu do lasu w związku z prowadzeniem zabiegów ratowniczych populację chrabąszczowatych w Nadleśnictwie Staszów wiosną 2023 r. Zakaz obowiązuje od 12 do 31 maja. Pędraki wyrządzają krytyczne szkody w uprawach oraz odnowieniach poprzez uszkadzanie korzeni. Z uwagi na szkody wyrządzane przez chrabąszcze – zapisane w ustawie o lasach zachowanie trwałości lasu jest zagrożone, stąd zachodzi konieczność ograniczenia liczebności chrabąszczy i realizowania ustawowej odpowiedzialności nadleśniczych za stan lasu.
12.05.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Dużej

W czwartek, 11 maja odbyły się warsztaty uczniów klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiązownicy Dużej. Wychowankowie w pierwszej kolejności udali się do biblioteki na zajęcia literackie. To właśnie w tym klimatycznym miejscu, zapoznają się z baśniami i legendami o Naszym regionie. Niezwykle istotne i pomocne są bajki, które pomagają przybliżyć najmłodszym zasady jakie powinny rządzić w społeczeństwie i na świecie. Następnie, by zaspokoić wiedzę historyczną Pani przewodnik oprowadziła uczniów po pałacu i opowiedziała o dobrach wiśniowieckich przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
12.05.2023
Czytaj więcej

Warsztaty uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1w Staszowie

10 maja wieś Wiśniową, a w niej mieszczący się Pałac Kołłątajów, odwiedziła klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie. Swoją przygodę w budynku rozpoczęli od warsztatów literackich, przybliżających im regionalne opowiastki, legendy i bajki. Uczniowie dzięki wspólnemu, głośnemu czytaniu utworów literackich potrafią na dłużej skoncentrować się, pobudzić wyobraźnię, czy wzbogacić słownictwo. By wtajemniczyć wychowanków w historię pałacu oraz losy Hugona Kołłątaja, Pani przewodnik oprowadziła uczniów po zakamarkach budynku i przedstawiła wiele istotnych treści i faktów, które miały miejsce na tych ziemiach na przestrzeni wieków. Każdemu zaimponował wygląd XIX wiecznej klatki schodowej, Izba Pamięci Hugona Kołłątaja, gabinet, Sala Ślubów czy sale konferencyjne, gdzie mogli obejrzeć film promujący Miasto i Gminę Staszów, przedstawioną z lotu ptaka. Zwiedzający podziwiali również wystawę udostępnioną przez Hutę Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka ze szklanymi naczyniami, miniaturowe szaty uszyte przez Wiolettę Barę z dawnych epok, wystawę z pleneru malarskiego oraz galerię prac pt. „Polaków drogi do Niepodległej”. Kolejnym etapem warsztatów były zajęcia kreatywne, podczas których uczniowie tworzyli prace plastyczne związane ze zbliżającym się Dniem Matki. Kolorowe bukiety, serduszka i życzenia wypełniły prace każdego uczestnika fakultetów. Klasa okazała się również bardzo pomysłowa podczas fotografowania i wyłapywania najciekawszych ujęć. Warsztaty wokalno – teatralne zaangażowały całą grupę, pozwoliły wyzwolić duże pokłady energii, a świetnej zabawy nie zabrakło. Na sam koniec uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w postaci babeczek „kopiec kreta”. Z uśmiechem na twarzy opuścili pałacowe mury.
11.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Ziemi - nasze wspólne święto

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń jakie dotykają naszą planetę. Nasze Przedszkole również dba o dobro naszej ukochanej Planety. W tym roku włączyliśmy się w gminne obchody Dnia Ziemi, które rozpoczęły się akcją sprzątania najbliższej okolicy. Zainaugurował ją burmistrz razem z pracownikami magistratu, radnymi i druhami OSP. Każdy mógł włączyć się do akcji. Wystarczyło „wstąpić” do UMiG w Staszowie, aby odebrać niezbędny sprzęt: rękawiczki i worki. A potem można było połączyć przyjemne z pożytecznym. Należało wybrać się na długi spacer, w trakcie którego trzeba było wykorzystać zabrane ze sobą akcesoria
11.05.2023
Czytaj więcej

Kapliczka w Wiązownicy Małej po remoncie

W dzień Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 2 maja, poświęcono odnowioną kapliczkę w Wiązownicy Małej. Remont obiektu był możliwy dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy lokalnej społeczności.
10.05.2023
Czytaj więcej

Turniej piłki nożnej w Woli Wiśniowskiej

Za nami I Turniej Piłki Nożnej o Puchar firmy AUTO KARSKI. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, to atmosfera na boisku była naprawdę gorąca!
10.05.2023
Czytaj więcej

Więcej miejsc w staszowskich żłobkach - „MALUCH+” 2022-2029

8 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wojewoda Świętokrzyski, Zbigniew Koniusz poinformował o wynikach nowego naboru do programu „MALUCH+” 2022-2029.
10.05.2023
Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o.o. informuje, że w związku z pracami konserwacyjnymi na sieci wodociągowej w dniu 10.05.2023 roku od godz. 8ºº do 15ºº nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Staszów przy ul. Sikorskiego od nr 22 ; ul. Dąbrowskiego ; ul. Wiosenna .
10.05.2023
Czytaj więcej

Będzie remont drogi Jurkowice – Wiśniówka

4 maja w Starostwie Powiatowym w Staszowie podpisano umowy na realizację czterech inwestycji drogowych w powiecie staszowskim. Jedna z nich znajduje się w gminie Staszów.
10.05.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.