Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Biblioteka będzie czynna 5 marca

W sobotę, 5 marca, Biblioteka w Staszowie będzie czynna w godzinach: 8:00-14:00.
02.03.2022
Czytaj więcej

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy - aktualizacja

Skala pomocy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Darów dla mieszkańców Ukrainy jest bardzo wiele, jednak zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy wciąż trwa. Na chwilę obecną prosimy o przekazywanie w szczególności: żywności z długim terminem przydatności, - środków higienicznych dla dzieci (pampersy, chusteczki nawilżane, płyny do kąpieli dla dzieci, zasypki, maści na odparzenia itp.), środków higieny osobistej dla dorosłych (żele pod prysznic, szampony, pasty, szczoteczki do zębów, grzebienie, dezodoranty, maszynki i pianki do golenia, podpaski i wkładki higieniczne, itp.), chemii domowej (płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, papier toaletowy itp.) - nowych ręczników, pościeli oraz koców, - śpiworów, karimaty i materace, - ubrań dla dzieci w każdym rozmiarze, nowych lub niezniszczonych, - nowych ubrań dla dorosłych.
02.03.2022
Czytaj więcej

Nasi strażacy ochotnicy pomagają druhom z Ukrainy

Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj. Strażacy ochotnicy z terenu miasta i gminy Staszów odpowiedzieli na apel komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka, ogłoszony w niedzielę 27 lutego.
01.03.2022
Czytaj więcej

Woda ze źródła „Pod dębem" w Golejowie nieprzydatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Staszowie poinformował, że w wyniku badania wody ze źródła „Pod dębem" w Golejowie, pobranej w dniu 22.02.2022 r. stwierdzono obecność:
01.03.2022
Czytaj więcej

II Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 8 marca 2022 roku (wtorek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
28.02.2022
Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - obchody w Staszowie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchody w Staszowie, 1 marca 2022 r., Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie (kościół dolny), godz. 15:00.
28.02.2022
Czytaj więcej

Jeśli wśród naszych mieszkańców znajdują się osoby, które udzieliły mieszkańcom Ukrainy wsparcia

Jeśli wśród naszych mieszkańców znajdują się osoby, które udzieliły mieszkańcom Ukrainy wsparcia i przyjęły potrzebujących pod swój dach, bądź też udostępniły lokale mieszkalne prosimy o kontakt. Gmina Staszów w ramach zbiórki darów, którą na bieżąco wspierają mieszkańcy, przekaże uchodźcom najpotrzebniejsze wyposażenie (ubrania, środki czystości, koce, itp.) Prosimy o kontakt mailowy (promocja@staszow.pl) lub telefoniczny z zastępcą burmistrza, dr Ewą Kondek (15 864 83 05 lub 798 729 934)
28.02.2022
Czytaj więcej

Umowy na dwa przejścia dla pieszych podpisane

W czwartek 24 lutego, w starostwie powiatowym w Staszowie burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć podpisał ze starostą staszowskim, Józefem Żółciakiem oraz wicestarostą, Leszkiem Guzalem dwie umowy dotyczące przebudowy przejść dla pieszych. Dokumenty podpisano w obecności zastępcy burmistrza miasta i gminy Staszów, dr Ewy Kondek oraz dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, Mirosława Bernysia. Przebudowane zostanie przejście na skrzyżowaniu ul. 11-go Listopada i ul. Langiewicza oraz przejście w ciągu drogi powiatowej Sielec – Koniemłoty.
28.02.2022
Czytaj więcej

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia Ukrainy

Masz chęć i możliwość przyjąć potrzebujących schronienia pod swój dach, bądź też dysponujesz lokalem mieszkalnym? Prosimy o kontakt mailowy (promocja@staszow.pl lub gabriel.gajdowski@staszow.pl) lub telefoniczny z pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, Gabrielem Gajdowskim (15 864 83 15 lub 606 255 649). W wiadomości mailowej proszę podać podstawowe informacje: Ile osób można przyjąć? Jakie są możliwości? Jakie są warunki? Jakie jest wyposażenie? Jakie są potrzeby?
28.02.2022
Czytaj więcej

Zbiórka najpotrzebniejszych środków pomocy dla mieszkańców Ukrainy na terenie gminy Staszów

Zbiórka najpotrzebniejszych środków pomocy dla mieszkańców Ukrainy na terenie gminy Staszów trwa. Najpotrzebniejsze rzeczy, których listę przedstawiamy poniżej, można przynosić do poniższych punktów:
28.02.2022
Czytaj więcej

W Staszowie protestowano przeciw wojnie w Ukrainie

W piątek, 25 lutego, w Parku im. Adama Bienia w Staszowie miał miejsce protest przeciw wojnie na Ukrainie. Kilkudziesięciu mieszkańców Staszowa wraz z samorządowcami wyrazili zdecydowany głos oburzenia przeciw zbrojnej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.
28.02.2022
Czytaj więcej

Spektakl komediowy pt. „Szał ciał” został odwołany

Informujemy, że zaplanowany w sobotę (26.02.2022 r.) spektakl komediowy pt. „Szał ciał” został odwołany.
25.02.2022
Czytaj więcej

Aktywny Dzień Kobiet z OSiR

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie aktywne kobiety do udziału w Aktywnym Dniu Kobiet z OSiR zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie oraz Stowarzyszeniem Sigma Staszów. Zachęcamy do aktywnego spędzenia tego wyjątkowego czasu. Dbajmy o siebie i swoje samopoczucie. Umilmy sobie czas treningiem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
25.02.2022
Czytaj więcej

Szkolenie chemizacyjne

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 7 godzin-szkolenie uzupełniające.
25.02.2022
Czytaj więcej

LXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 1 marca 2022 roku (wtorek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Staszowie odbędzie się LXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
24.02.2022
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 1 marca 2022 roku o godz. w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
24.02.2022
Czytaj więcej

O Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego naszej gminy ...

22 lutego, w sali konferencyjnej tutejszego magistratu odbyło się, drugie w tym roku, spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
24.02.2022
Czytaj więcej

Zmarła śp. Irena Stypa - kondolencje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Ireny Stypy, emerytowanej nauczycielki Zespołu Placówek Oświatowych w Mostkach, odznaczonej: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
23.02.2022
Czytaj więcej

Ponad 5 milionów dla gminy Staszów na remont dróg

Sześć staszowskich ulic doczeka się remontu. Wszystko to dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rządowe wsparcie w łącznej kwocie 5 214 212,00 złotych uzyskało cztery drogowe zadania w gminie Staszów.
22.02.2022
Czytaj więcej

Gmina Dobrzyca: Zbiórka materiałów budowlanych oraz środków finansowych

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca we współpracy z Gminą Dobrzyca oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę materiałów budowlanych oraz środków finansowych w celu pomocy osobom poszkodowanym po przejściu przez Gminę Dobrzyca w nocy 17 lutego 2022 r. trąby powietrznej.
21.02.2022
Czytaj więcej

Superliga piłkarzy ręcznych w Staszowie

Ten mecz na długo zapisze się w historii staszowskiego sportu. Hala Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie w sobotę, 19 lutego, wypełniła się po brzegi miłośnikami piłki ręcznej. Boisko było miejscem rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych pomiędzy Handball Stalą Mielec i Orlen Wisłą Płock.
21.02.2022
Czytaj więcej

Podpisali umowę w sprawie dokumentacji na rewitalizację Golejowa

Kolejny krok w stronę jeszcze piękniejszego i bezpieczniejszego Golejowa postawiony. W poniedziałek, 21 lutego, w staszowskim magistracie burmistrz Leszek Kopeć podpisał umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji.
21.02.2022
Czytaj więcej

XIX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych, z których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników, do udziału Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
18.02.2022
Czytaj więcej

159. rocznica bitwy o Staszów

W czwartek, 17 lutego, br. obchodziliśmy 159. rocznicę zwycięskiej bitwy o Staszów, w czasie powstania styczniowego. Uroczystości odbyły się przy mogiłach powstańców: na cmentarzu parafialnym, przy kościele św. Bartłomieja Apostoła w Staszowie oraz w Kurozwękach.
18.02.2022
Czytaj więcej

Rozmawiali na temat rozszerzenia Świętokrzyskiego Klastra Energii w Staszowie

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, w piątek, 18 lutego, odbyło się spotkanie dotyczące rozszerzenia Świętokrzyskiego Klastra Energii w Staszowie. Przedmiotem spotkania było omówienie kandydatur na nowych Członków Klastra Energii - PGKiM Połaniec oraz Banku Gospodarstwa Krajowego. Zebrani omówili również sposób wyłaniania wykonawców usług zewnętrznych na rzecz Klastra Energii, m.in. Strategię Klastra, jego regulamin, logo, stronę www.
18.02.2022
Czytaj więcej

Walentynkowa akcja krwiodawstwa

Brak krwi i jej składników – to problem, z którym często borykają się szpitale. Staszowianie kolejny raz licznie odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Kolejna akcja poboru krwi odbyła się w walentynki, 14 lutego, w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu.
17.02.2022
Czytaj więcej

Gmina Staszów ze wsparciem osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne z terenu gminy Staszów otrzymają wsparcie. W czwartek, 17 lutego, w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach podpisano umowę na realizację w 2022 roku dwóch zadań w ramach resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
17.02.2022
Czytaj więcej

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu

Prognoza Oddziaływania na Środowisko Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla MOF Staszowa na lata 2022–2030.
17.02.2022
Czytaj więcej

„Dotacje dla młodych” - rusza nabór do projektu

Celem Projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia przez osoby w wieku 18-29 lat, bezrobotne niezarejestrowane w PUP i bierne zawodowo, promowanie postaw przedsiębiorczych u 50 os. (27K, 23M) i zwiększenie samozatrudnienia przez 43 osoby (23K, 20M) do 30.06.2023 r.
17.02.2022
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 21 lutego 2022 roku odbędą się Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
17.02.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.