Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Pierwsza firma - dotacje dla osób młodych

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości, aktywizacja zawodowa oraz stworzenie miejsc pracy dla 43 osób otrzymujących dotację (29 kobiet, 14 mężczyzn ) w wieku 18 -29 lat.
15.03.2022
Czytaj więcej

„Latarnicy w akcji" w Środowiskowym Domu Samopomocy

Projekt „Latarnicy w akcji” to jedna z największych w kraju inicjatyw na rzecz edukacji cyfrowej osób dorosłych, w tym osób niepełnosprawnych. Fundamenty merytoryczne projektu zbudowane są z doświadczeń, dorobku metodycznego oraz potencjału organizacyjnego wypracowanego w ramach projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS.
14.03.2022
Czytaj więcej

Nowe budki w lęgowe w naszym mieście

Prawie 40 budek lęgowych już jutro, 15 marca, zawiśnie na terenie Staszowa. To efekt współpracy gminy Staszów oraz Bazy Staszowskiego Wolontariatu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:45 na parkingu obok kościoła pw. św. Barbary, obok Orlika. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału – razem możemy zrobić więcej dla środowiska naturalnego naszego miasta.
14.03.2022
Czytaj więcej

Piesza pielgrzymka Staszów - Sulisławice

Nadzwyczajna jednodniowa piesza pielgrzymka Staszów – Sulisławice w intencji zakończenia działań wojennych w Ukrainie i pokoju na świecie. Program pielgrzymki: 9:45 – zbiórka pielgrzymów przy kościele św. Bartłomieja, 10:00 - Wyjście na trasę, 17:00 - Msza św. przed cudownym obrazem Matki Boskiej Sulisławskiej.
11.03.2022
Czytaj więcej

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu w piątek, 8 marca, odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie. Młodzi Radni podczas obrad podjęli dwie uchwały.
11.03.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Drozdy Państwo Sołtysi, z okazji Dnia Sołtysa składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności oraz podziękowania za pracę na rzecz Gminy Staszów. Niech Wasza codzienna praca służy kolejnym pokoleniom i będzie dobrym przykładem do naśladowania.
11.03.2022
Czytaj więcej

Uwaga! Ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków

APEL do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii. Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
10.03.2022
Czytaj więcej

Charytatywny Maraton ZUMBY

19 marca 2022 r., godz. 18:00, Hala OSiR. Charytatywny Maraton Zumby - Staszów dla Ukrainy, Cegiełka wstępu: 10 zł.
10.03.2022
Czytaj więcej

Widowisko muzyczne "Lata 20-te, Lata 30-te

28 maja, godz. 18:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Wystąpią artyści Teatru Muzycznego „IWIA”. Ich widowisko to nie tylko niezwykłe przeżycia muzyczne, ale również piękne kreacje, choreografia i niesamowity klimat.
09.03.2022
Czytaj więcej

Szkolenie chemizacyjne podstawowe

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 14 godzin-szkolenie podstawowe (2-dniowe).
09.03.2022
Czytaj więcej

Staszowianie otwierają serca

Kolejne transporty z pomocą kierowaną do Ukrainy wyjechały ze Staszowa. Busy pełne żywności, środków higienicznych, opatrunkowych, ciepłej odzieży, lekarstw, a także produktów dla dzieci dotarły do Torek oraz do Hrubieszowa 8 i 9 marca.
09.03.2022
Czytaj więcej

Prośba o podanie miejsca tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie zwraca się z prośbą o podanie miejsca tymczasowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.
08.03.2022
Czytaj więcej

Informacja o przerwach w dostawie ciepłej wody

Informujemy, że w związku z wykonywaniem prac remontowych nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody.
08.03.2022
Czytaj więcej

8 marca to Dzień DLA Kobiet - ogólnopolska zbiórka PCK

We wtorek, 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, na terenie całego kraju wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze do puszek. Zbiórka, realizowana pod hasłem „Dzień DLA Kobiet”, ma na celu zapewnienie długofalowej pomocy kobietom i dzieciom Ukrainy. Uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na te działania.
08.03.2022
Czytaj więcej

Charytatywny zlot samochodowy dla Ukrainy

Staszowianie na wiele sposób pomagają mieszkańcom Ukrainy. W niedzielne popołudnie, 6 marca, na miejskim Placu Targowym w Staszowie odbył się zlot samochodowy połączony z akcją charytatywną dla naszych wschodnich sąsiadów.
08.03.2022
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

08.03.2022
Czytaj więcej

„Bez Was nie istniałby świat” - Dzień Kobiet w Staszowie

Wspaniałym koncertem Tadeusza Seiberta, słodkim poczęstunkiem i lampką szampana uczczono Dzień Kobiet w Staszowie. Ten wyjątkowy dzień świętowało ponad 200 mieszkanek gminy Staszów.
08.03.2022
Czytaj więcej

Niemal 15 litrów krwi zebrano podczas akcji w Staszowie

Szacuje się, że jednorazowe oddanie krwi może uratować nawet trzy osoby. Podczas akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu w poniedziałek, 28 lutego, udało się zebrać łącznie 14 litrów i 400 mililitrów krwi. Najcenniejszym darem życia podzieliło się 32 osoby, a co ważne dwie z nich zrobiły to po raz pierwszy. To kolejna zbiórka, w której mieszkańcy gminy Staszów licznie odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.
08.03.2022
Czytaj więcej

Straż Graniczna ostrzega: Nie stań się ofiarą handlu ludźmi!

Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne oraz przemieszczanie się dużych grup uchodźców wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na problematykę przestępstw oraz przeciwdziałania postawom patologicznym czy niegodziwemu traktowaniu ludzi. W obliczu tych szczególnych zagrożeń należy skupić się przede wszystkim na grupie dzieci i kobiet mogących stosunkowo łatwo stać ofiarami przestępstwa handlu ludźmi.
08.03.2022
Czytaj więcej

Informacja dla uchodźców z Ukrainy

Przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informacja dla uchodźców z Ukrainy przygotowana w czterech wersjach językowych.
07.03.2022
Czytaj więcej

Spektakl „Król Maciuś"

25 marca, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Spektakl "Król Maciuś" w wykonaniu krakowskiej Grupy O!Teatr, łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Opowiada historię chłopca, który w wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Trudne zadanie, nieprawdaż?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje, a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty.... A może będzie mógł liczyć na waszą pomoc drodzy widzowie?
07.03.2022
Czytaj więcej

Staszowianie mają ogromne serca – pomoc Ukrainie

Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy wciąż potrzebują pomocy. Kolejny transport organizowany przez staszowski magistrat wyruszył do miejscowości Torki, sąsiadującej z przejściem granicznym w Medyce. Bus wypełniony darami od mieszkańców wyjechał ze Staszowa w piątek, 4 marca, przed południem.
07.03.2022
Czytaj więcej

Projekt „Młodzi, Aktywni z POWERem"

Projekt zakłada aktywizację zawodową i zwiększenie możliwości zatrudnienia 100 osób w wieku 18-29 lat (do dnia 30 urodzin), które zamieszkują lub uczą się na obszarze województwa świętokrzyskiego oraz są osobami: - biernymi zawodowo (w tym m.in. kobiety przebywające na urlopie wychowawczym oraz uczniowie i studenci studiów stacjonarnych) lub - osobami bezrobotnymi niezarejestrowanymi w Urzędzie Pracy (w tym m.in. studenci studiów niestacjonarnych).
07.03.2022
Czytaj więcej

Nabór do 3. edycji Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego

Ponad 500 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w ramach Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Nabór wniosków potrwa do 31 marca tego roku. Sprawdź szczegóły.
07.03.2022
Czytaj więcej

LXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

1 marca w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu odbyła się LXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni podczas obrad podjęli 11 uchwał.
07.03.2022
Czytaj więcej

Punkt skoordynowanej pomocy dla Ukrainy

Przekraczając granicę RP masz zagwarantowaną bezpłatną pomoc w zakresie transportu, wyżywienia, zakwaterowania i opiekę medyczną.
06.03.2022
Czytaj więcej

Seans filmowy w Bibliotece

8 marca, godz. 15:30, hol Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie (I piętro). Klub Filmowy zaprasza wszystkie Panie na polską komedię romantyczną.
04.03.2022
Czytaj więcej

Ogłoszenie: MOF Staszowa- nabór na członków Komitetu Monitorującego ZIT

Gminy: Staszów, Rytwiany i Oleśnica tworzą Miejski Obszar Funkcjonalny Staszowa (dalej: MOF Staszów). Rady Miejskie Gmin podjęły stosowne uchwały w sprawie wyrażenia woli podjęcia współpracy między gminami celem współdziałania w ramach MOF Staszów oraz przystąpienia do opracowania Strategii. Na mocy ww. uchwał w dniu 8 czerwca 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica oraz Wójt Gminy Rytwiany podpisali Porozumienie Międzygminne w sprawie współdziałania celem realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Staszów.
04.03.2022
Czytaj więcej

„Dotacje dla młodych” - ruszył nabór do projektu

W marcu 2022 r. ruszył nabór do projektu. Osobom zainteresowanym założeniem własnej firmy, które nie ukończyły 30 roku życia oferujemy: wsparcie finansowe oraz możliwość ubiegania się o bezzwrotne środki finansowe w wysokości 38 650,00 zł (dotacja inwestycyjna 23 050,00 i wsparcie pomostowe przez okres pierwszych 6 mies. funkcjonowania firmy 15 600,00 zł).
03.03.2022
Czytaj więcej

Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy

Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu. W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców / urzędach wojewódzkich / placówkach Straży Granicznej. To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.
03.03.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.