Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Ogólnopolski konkurs dla młodzieży "Europa z naszej ulicy"

Już po raz trzeci ruszył ogólnopolski konkurs "Europa z naszej ulicy". Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zachęca młodzież ze szkół ponadpodstawowych do poszukania z jaki sposób ich otoczenie łączy się z europejską tradycją i wartościami. Forma projektu jest dowolna i zależy wyłącznie od kreatywności uczestników - może to być reportaż, projekt edukacyjny, film. Dotychczas w konkursie wzięło udział około stu uczniów z całej Polski. Nagrodą jest kilkudniowy wyjazd do Brukseli - poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia 2019 r.
12.11.2019
Czytaj więcej

Konsultacje do Programu Współpracy Gminy Staszów z Organizacjami Pozarządowymi na 2020 rok

Zarządzenie nr 213/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Staszów z dnia 6 listopada 2019 roku w sprawie ogłoszenia konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Staszowie w sprawie „Rocznego Programu Współpracy gminy Staszów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok”
08.11.2019
Czytaj więcej

Ostrzeżenie IMGW. Gęste mgły.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie ostrzega przed możliwością wystąpienia na terenie całego województwa świętokrzyskiego gęstych mgieł. Prosimy o ostrożną jazdę.
08.11.2019
Czytaj więcej

Bezpłatne doradztwo księgowe

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnego doradztwa księgowego, realizowanego w ramach projektu pn. "Kreator Przedsiębiorczości".
07.11.2019
Czytaj więcej

Bezpłatne doradztwo prawne

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie zaprasza do skorzystania z bezpłatnego doradztwa prawnego, realizowanego w ramach projektu pn. "Kreator Przedsiębiorczości".
07.11.2019
Czytaj więcej

12. edycja Staszowskiej Ligi Halowej

Ruszają zapisy do Staszowskiej Ligi Halowej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 listopada.
06.11.2019
Czytaj więcej

Pomagamy dzieciom z kieleckiej onkologii

16 listopada w Staszowie odbędą się dwa charytatywne wydarzenia. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie o godzinie 10.00 rozpocznie się I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej Progress Cup Skrzydlaci Dzieciom. W Turnieju do sportowej rywalizacji staną drużyny reprezentujące największe przedsiębiorstwa i instytucje z naszego powiatu. O godzinie 17.00 rozpocznie się natomiast Charytatywny Maraton Zumby. Oba wydarzenia mają na celu wspomóc pacjentów dziecięcego Oddziału Onkologii i Hematologii przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
06.11.2019
Czytaj więcej

Pierwszaki – o bezpieczeństwie przez zabawę

Uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych naszej gminy spotkali się we wtorek z Jeżem Edkiem, policjantami, strażakami, oraz pielęgniarką, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. 29 października w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się siedemnasta edycja akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.
30.10.2019
Czytaj więcej

Ogłoszenie: Posiedzenie Komisji Budżetu Rady Miejskiej w dniu 5 listopada

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 5 listopada 2019 roku o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu, Finansów Publicznych Rady Miejskiej w Staszowie.
30.10.2019
Czytaj więcej

Kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków

Stowarzyszenie „Pro Civitas” wraz z wolontariuszami zaprasza na doroczną kwestę na rzecz zabytkowych nagrobków, która odbędzie się w dniach 31 października – 1 listopada. Wolontariuszy będzie można spotkać przy cmentarzu komunalnym i parafialnym w Staszowie.
30.10.2019
Czytaj więcej

Usuwanie azbestu w 2019 roku

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że w ramach usuwania materiałów zawierających azbest, z terenu Miasta i Gminy Staszów, w 2019 roku, usuniętych zostało 20 048 m2 materiałów zawierających azbest o łącznej masie ponad 220 ton.
30.10.2019
Czytaj więcej

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w Sielcu

W niedzielę, 27 października, przed kaplicą Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sielcu, odsłonięto tablicę upamiętniającą trzech żołnierzy Podobwodu Armii Krajowej Staszów, zamordowanych 28 października 1943 r. Młodzi patrioci: Jan Kozieł, Stanisław Nowak i Franciszek Kaliciński oddali życie za Polskę, wstępując do zaszczytnego panteonu obrońców Ojczyzny. Los tych trzech, dzielnych mężczyzn dopełnił się właśnie w Sielcu, gdzie zostali aresztowani i rozstrzelani przez niemieckich żandarmów.
30.10.2019
Czytaj więcej

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekonomicznej

W związku z Jubileuszem Stulecia Banku PKO BP, w dniu 24 października Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki i Przedszkole w Koniemłotach zorganizował ,,I Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekonomicznej z Bankiem PKO BP”. Realizacja takiej formy wspaniałego jubileuszu odbyła się dzięki wsparciu Fundacji Banku PKO BP, Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie oraz Oddziału Banku PKO BP w Staszowie.
29.10.2019
Czytaj więcej

Nabór ochotników do 102.batalionu lekkiej piechoty WOT w SANDOMIERZU

Nabór ochotników do 102.batalionu lekkiej piechoty WOT w SANDOMIERZU
29.10.2019
Czytaj więcej

Pierwsza, bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego online

Pierwsza, bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego online w naszym województwie. Nabawiłeś się kontuzji? Potrzebujesz kul lub wózka inwalidzkiego na okres kilku miesięcy? Skorzystaj z internetowej, bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja Eco Textil z województwa świętokrzyskiego, jako pierwsza w Polsce udostępniła to rozwiązanie.
29.10.2019
Czytaj więcej

Dzień Drzewa w Przedszkolu nr 8

W środę, 23 października, w Przedszkolu nr 8 w Staszowie odbyła się uroczystość z okazji międzynarodowego „Dnia Drzewa”. Jej celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.
28.10.2019
Czytaj więcej

Kampania: "Czujka na straży bezpieczeństwa"

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".
28.10.2019
Czytaj więcej

XVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

23 października odbyła się XVI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie radni miejscy podjęli projekty jedenastu uchwał. Podczas sesji wręczono również nagrody ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.
28.10.2019
Czytaj więcej

Ponad 2,5 kilometra nowych dróg

Gmina Staszów systematycznie poprawia stan dróg gminnych. Służą temu środki pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Trwają prace budowlane przy ostatnim, w tym roku odcinku drogi gminnej, który jest realizowany z wykorzystaniem środków rządowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Chodzi o przebudowę 655 metrowego odcinka ul. Zagonie w Kurozwękach.
25.10.2019
Czytaj więcej

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza Panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w mobilnej pracowni badań diagnostycznych, która w dniach 28-31 października 2019 r., w godzinach od 10.00 do 16.00, będzie stacjonowała przy Starostwie Powiatowym w Staszowie.
25.10.2019
Czytaj więcej

Jesienne bieganie w Golejowie

Przepiękna pogoda i prawdziwa polska złota jesień przywitały zawodników oraz kibiców na IV Golejowskiej DYSZCE. Magiczne okoliczności przyrody i uśmiechnięci biegacze stworzyli niepowtarzalną atmosferę staszowskiego święta biegów. W niedzielę, 20 października w Golejowie pojawiło się 110 sportowców z całej Polski.
24.10.2019
Czytaj więcej

Spotkanie z przedstawicielami WKU

Spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu oraz z żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 5 listopada, o godz. 17.00 , Staszowski Ośrodek Kultury.
24.10.2019
Czytaj więcej

Wielki sukces tancerzy ze Staszowa

Mistrzostwa Świata World Artistic Dance Federation w Płocku przyniosły naszym zespołom liczne sukcesy. Formacja Enigma II wywalczyła II miejsce w kategorii Artistic Dance Super Showcases, a drużyny trenujące w formacjach KLEKS i KLEKS II zdobyły Wicemistrzostwo Świata w kategorii Artistic Dance Showcases Mixed Age oraz brązowy medal w kategorii Artistic Dance Showcases Juniors.
24.10.2019
Czytaj więcej

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Staszowie
24.10.2019
Czytaj więcej

Ważne zmiany dotyczące gminnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że z dniem 1 stycznia 2020 r., nieruchomości niezamieszkałe zostają wyłączone z gminnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.
21.10.2019
Czytaj więcej

Chcecie ratować świat? Tu dowiecie się jak! "Stop!

Chcecie ratować świat? Tu dowiecie się jak! "Stop! Staszowska Strefa EKO" jest projektem realizowanym w ramach konkursu na projekty Młodzieżowych Liderów Równać Szanse. Razem z 10-osobową grupą rówieśników realizuję szereg zadań mających na celu promocję i upowszechnianie zachowań proekologicznych wśród mieszkańców Staszowa i okolic.
21.10.2019
Czytaj więcej

Informacja Wojewody Świętokrzyskiego dla rolników i producentów rolnych

Wojewoda Świętokrzyski informuje o pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych w związku z wystąpieniem na terenie całego kraju niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.
18.10.2019
Czytaj więcej

LGD Białe Ługi zaprasza do naboru wniosków nr 2/2019 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na przedsięwzięcie: 1.2.1 „Powstanie nowych podmiotów gospodarczych”

LGD Białe Ługi zaprasza do naboru wniosków nr 2/2019 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na przedsięwzięcie: 1.2.1 „Powstanie nowych podmiotów gospodarczych”
18.10.2019
Czytaj więcej

Ogłoszenie: Posiedzenie Komisji w dniu 24 października

W dniu 24 października 2019 roku o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Staszowie.
18.10.2019
Czytaj więcej

Szkolenia skierowanego do właścicieli lasów prywatnych "Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania"

Zapraszamy serdecznie na szkolenie realizowane w ramach projektu pt. "Lasy prywatne - szanse, problemy, rozwiązania", które odbędzie się w dniu 7 listopada 2019 r., a lokalizacja to: Hotel Aviator , ul. Szybowcowa 41, 26-001 Kielce – Dąbrowa.. Szkolenie jest bezpłatne i skierowane jest do osób nadzorujących te lasy oraz zajmujących się tą tematyką na innych szczeblach rządowych i samorządowych oraz przede wszystkim do właścicieli lasów prywatnych. Szczegółowe informacje dotyczące programu szkolenia w załącznikach.
18.10.2019
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.