Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W niedzielę, 18 września o godzinie 10:00 na terenie stadionu sportowego w Sichowie Małym w zawodach sportowo-pożarniczych zmierzą się ze sobą Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu staszowskiego. Zapowiada się naprawdę zacięta walka! Już dziś zapraszamy do kibicowania!
13.09.2022
Czytaj więcej

„Świętokrzyskie Orły” - eliminacje w Staszowie

W sobotę, 10 września, na Stadionie Miejskim w Staszowie odbyły się eliminacje „grupy E” „Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski - Świętokrzyskie Orły”. Na obiekcie przy ul. Koszarowej pojawili się młodzi zawodnicy: dziewczynki rocznik 2011 i młodsze oraz chłopcy rocznik 2012 i młodsi. Spotkania rozgrywane były równocześnie na czterech boiskach.
13.09.2022
Czytaj więcej

Bezpłatna mammografia i cytologia w Staszowie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza Panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania będzie można wykonać w nowoczesnym cytomammobusie, który w dniach 20 - 21 września 2022 r., w godzinach od 10.00 do 16.00, będzie stacjonował, na parkingu przy boisku „ORLIK” w Staszowie (ul. A. Mickiewicza). Zadzwoń i zarejestruj się! Tel. 661 911 300.
12.09.2022
Czytaj więcej

Zlot Food Trucków z Gorilla Events i Kino Plenerowe

17 września do Staszowa powrócą miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. Dania z całego świata, kino plenerowe, dmuchańce dla dzieci, dobra muzyka i niesamowita atmosfera. Zapowiada się pyszna zabawa. W sobotę 17 września Stowarzyszenie Sigma Staszów zaprasza do Kina Plenerowego. O godzinie 19.00 wyświetlony zostanie film niespodzianka. Prosimy zabrać ze sobą coś do siedzenia.
09.09.2022
Czytaj więcej

Rodzinny Rajd Rowerowy

Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy – Mała Pętla Staszowska. Rajd odbędzie się w dniu 17 września 2022, start o godz. 10.00 ze staszowskiego rynku, a trasa będzie prowadzić przez miejscowości gminy Staszów: Kurozwęki, Czernicę, Poddębowiec, Sztombergi, Wiśniową i Golejów
09.09.2022
Czytaj więcej

Koncert piosenki francuskiej

24września o godzinie 18:00 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert pt. "Piaf, Greco, Aznavour" w wykonaniu Yagi Kowalik.
08.09.2022
Czytaj więcej

Piknik Rodzinny “RODZICE NA BOISKO – GRAMY DLA ANI”

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Staszowa i okolic na Piknik Rodzinny “RODZICE NA BOISKO – GRAMY DLA ANI” , który odbędzie się już 18 września o godz. 11 na Stadionie Miejskim w Staszowie.
08.09.2022
Czytaj więcej

Uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego

W dniu 6 września 2022 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się uroczyste wręczenie Aktów Nadania Stopnia Awansu Zawodowego Nauczyciela mianowanego.
08.09.2022
Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza

7 września obchodzony jest ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba. Z tej okazji Gmina Staszów przypomina o możliwości otrzymania dotacji na wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych w ramach Programu Czyste Powietrze.
07.09.2022
Czytaj więcej

Ruszyła rewitalizacja centrum starego miasta Staszowa

Rozpoczęto prace remontowe budynku Ratusza. Zakres prac jest szeroki, w obiekcie zostaną wykonane roboty budowlane, które pozwolą na dostosowanie go do nowych funkcji.
07.09.2022
Czytaj więcej

Świętokrzyski Puchar Enduro Sprint runda 4 w Smerdynie

W niedzielę, 4 września w Smerdynie odbyło się wyjątkowe motoryzacyjne widowisko. Na terenie dawnego kamieniołomu pojawiło się około stu trzydziestu motocyklistów, rywalizujących w Świętokrzyskim Pucharze Enduro Sprint runda 4. Smerdyńskie wyrobisko to dobrze sprawdzone miejsce do przeprowadzenia tego typu rywalizacji. Kielecki Klub Motocyklowy WENA wraz z tutejszą fundacją „Kamionka Ziemi Smerdyńskiej” wspólnie od 2019 roku organizują tego typu zawody, właśnie w tym miejscu.
06.09.2022
Czytaj więcej

Nabór do zespołu śpiewaczego „NA LUDOWĄ NUTĘ”

Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza Panie i Panów, którzy chcieliby zaangażować się w działalność zespołu śpiewaczego „Na ludową nutę” i którzy chcieliby aktywnie spędzać czas. Lubisz śpiewać? Kochasz muzykę, a może grasz na instrumencie muzycznym? Zgłoś się do Staszowskiego Ośrodka Kultury. Zespół prezentować będzie zróżnicowany i bogaty gatunkowo repertuar pieśni biesiadnych, ludowych, patriotycznych i popularnych, a także kolędy i pastorałki. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 19 września o godz. 17.30 w Staszowskim Ośrodku Kultury, ul. Parkowa 6.
06.09.2022
Czytaj więcej

XXII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie i Powiatu Staszowskiego

Serdecznie zapraszamy na XXII Dożynki Wojewódzkie i Powiatu Staszowskiego
05.09.2022
Czytaj więcej

ZBIÓRKA WSPOMNIEŃ

Poszukujemy księgozbiorów, dokumentów, fotografii i przedmiotów, które mogłyby ilustrować historię związaną z Pałacem Kołłątajów. Jeśli jesteście Państwo w posiadaniu w/w rzeczy i chcecie by Wasze zbiory, pamiątki nie uległy zniszczeniu, zapomnieniu i zostały udostępnione zwiedzającym Pałac, prosimy o kontakt z Centrum Informacji Turystycznej w Staszowie pod numerem telefonu 790 575 363 lub na adres e-mail: cit@staszow.pl; promocja@staszow.pl
02.09.2022
Czytaj więcej

Informujemy, że ulega zmianie miejsce funkcjonowania Centrum Informacji Turystycznej

Informujemy, że ulega zmianie miejsce funkcjonowania Centrum Informacji Turystycznej. W związku z remontem staszowskiego Ratusza punkt CIT zostaje przeniesiony do siedziby Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Staszów (ul. Szkolna 14).
02.09.2022
Czytaj więcej

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

W czwartek, 1 września br., w Staszowie uczczono pamięć walczących w II wojnie światowej żołnierzy Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego przy grobie żołnierzy I i II wojny światowej, znajdującym się na staszowskim cmentarzu parafialnym.
02.09.2022
Czytaj więcej

NABÓR DO GRUP ARTYSTYCZNYCH I SEKCJI ZAINTERESOWAŃ 2022/2023

Nareszcie przyszedł długo wyczekiwany moment – nowy sezon artystyczny, a wraz z nim Wasze ulubione zajęcia w Staszowskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą i do zapisów.
01.09.2022
Czytaj więcej

"Wirtualna rzeczywistość w powiecie staszowskim"

Staszowski Klub Gier Fabularnych "Arcanum" serdecznie zaprasza na ostatnie wydarzenia z cyklu "Wirtualna rzeczywistość w powiecie staszowskim". Zajęcia były prowadzone przez całe wakacje, w ramach projektu promującego technologię wirtualnej rzeczywistości wśród mieszkańców powiatu staszowskiego.
01.09.2022
Czytaj więcej

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Staszów na lata 2022-2030

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Staszów na lata 2022-2030
01.09.2022
Czytaj więcej

Wsparcie dla staszowskich szkół

Do dwóch staszowskich szkół podstawowych w ramach programu „Aktywna tablica” trafią specjalistyczne programy multimedialne oraz sprzęt elektroniczny. Każda z placówek otrzyma po 35 tysięcy złotych dofinansowania na rozwój infrastruktury szkolnej oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W czwartek, 26 sierpnia, w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę na realizację programu.
01.09.2022
Czytaj więcej

Walczyli o Puchar Burmistrza

Na terenie Zalewu nad Czarną, w sobotę, 27 sierpnia, odbyły się Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Chleba o Puchar Burmistrza. Dzień później, 28 sierpnia, 12 młodych adeptów sztuki wędkarskiej wzięło udział w ostatnich zmaganiach podsumowujących letnie Grand Prix dla dzieci i młodzieży. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Koła PZW „Nad Czarną” oraz Urząd Miasta i Gminy w Staszowie.
31.08.2022
Czytaj więcej

„Ja czyli ON” – Stand up

Kto ma ochotę na dawkę dobrego humoru? Już 16 września czeka Was barwna, pełna zabawnych historii opowieść o doli aktora. Na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury wystąpi znany szerokiej publiczności z telewizyjnego ekranu Maciej Wilewski ze swoim autorskim programem “Ja czyli On”.
31.08.2022
Czytaj więcej

XX Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

Na terenie zalewu w Chańczy, 27 sierpnia, odbyła się XX edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. Wydarzenie na tym zbiorniku wodnym jest cyklicznie organizowane co roku.
31.08.2022
Czytaj więcej

Dziewiętnasty Piknik Rodzin Abstynenckich

Już po raz dziewiętnasty członkowie Staszowskiego Ośrodka Trzeźwości „Strumyk” wraz ze swoimi rodzinami wzięli udział w Pikniku Rodzin Abstynenckich. Spotkanie odbyło się na terenie Zespołu Pałacowego w Kurozwękach w sobotę, 21 sierpnia.
30.08.2022
Czytaj więcej

Podziękowali rolnikom za pracę - dożynki w Staszowie

„Dzień Chleba – smaki naszych dziadków” to w naszym regionie wydarzenie, które ma szczególne znaczenie. Swoim charakterem podkreśla wartość chleba oraz trud pracy jego wytwórców. Tegoroczne miejsko-gminne święto plonów trwało dwa dni, 27-28 sierpnia, w Parku Rekreacyjno - Sportowym „Zalew nad Czarną”.
30.08.2022
Czytaj więcej

Piknik rodzinny w Dobrej

Już w najbliższą sobotę, 3 września, zapraszamy wszystkich – tych dużych i tych małych, do wspólnej zabawy na Pikniku rodzinnym w Dobrej! Start wydarzenia o godzinie 15:00 na placu przy altanie w Dobrej. W programie zawody sportowe, zabawy i konkursy z Grupą Animacyjną FRAJDA, wesołe miasteczko dla dzieci, pyszny popcorn i słodka wata cukrowa, a także wspólne biesiadowanie przy grillu. O muzyczną stronę zabawy zadba zespół muzyczny „RAZ”.
29.08.2022
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2022

Wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Staszowie serdecznie zapraszamy do wspólnej lektury „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza podczas Narodowego Czytania 2022. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 3 września, o godz. 10:00, obok siedziby Biblioteki (ul. Szkolna 14). Zachęcamy do zabrania własnych egzemplarzy tekstu, które będzie można opieczętować okolicznościowym stemplem Narodowego Czytania. Zapraszamy!
29.08.2022
Czytaj więcej

Uchwalono Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Staszów

Radni Rady Miejskiej w Staszowie podczas LXXI Sesji Rady Miejskiej w Staszowie, która odbyła się we wtorek, 23 sierpnia, zdecydowaną większością głosów podjęli uchwałę w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Staszów. Studium otwiera wiele nowych możliwości na perspektywę rozwoju gminy Staszów.
29.08.2022
Czytaj więcej

Wojewoda z wizytą w gminie Staszów

25 sierpnia w Staszowie gościł Wojewoda Świętokrzyski – dr n. med. Zbigniew Koniusz. Odwiedził między innymi odrestaurowany Pałac Kołłątajów w Wiśniowej.
26.08.2022
Czytaj więcej

Rusza rewitalizacja centrum starego miasta Staszowa

W staszowskim magistracie w czwartek, 25 sierpnia, podpisano dwie ważne umowy – na modernizację Ratusza oraz na przebudowę terenu wokół Urzędu Miasta i Gminy. Stosowne dokumenty z wykonawcami podpisał dr Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów przy kontrasygnacie Henryki Skowron, Skarbnika Gminy.
26.08.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.