Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Termomodernizacja SOK i OSiR

Trwają prace remontowe budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budynku Staszowskiego Ośrodka Kultury w Staszowie. Są to dwa z trzech budynków na terenie miasta, które zostaną wyremontowane w ramach projektu pn. „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Staszów”. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych, a pozyskane przez Gminę dofinansowanie to ponad 3 miliony złotych, ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
12.04.2021
Czytaj więcej

Staszów świętuje 496. urodziny

496 lat temu, 11 kwietnia 1525 roku, decyzją króla Zygmunta I Starego Staszów uzyskał prawa miejskie. Ówczesny właściciel naszego miasta, Hieronim Łaski, wyjednał u władcy przywilej odbywania się jarmarków trzy razy w roku: w niedzielę po Wniebowstąpieniu Pańskim, w dzień świętego Bartłomieja oraz w dzień świętej Urszuli, a także targu, który miał miejsce w każdy czwartek. Dzięki tym przywilejom Staszów stał się lokalnym ośrodkiem wymiany towarowej między miastem a wsią. Na znak starań Hieronima Łaskiego o prawa miejskie dla miasta, herb Staszowa nawiązuje do herbu szlacheckiego Korab, którym posługiwał się Łaski.
11.04.2021
Czytaj więcej

Ruszył narodowy spis powszechny

1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany na terenie całego kraju. Potrwa do 30 września. Jest on najważniejszym badaniem ze statystyki ludności, który realizowany jest co 10 lat. NSP obejmuje całą populację ludności oraz mieszkań. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie instytucje międzynarodowe i krajowe podejmują najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.
09.04.2021
Czytaj więcej

Kondolencje

Kondolencje dla Rodziny i bliskich śp. Jolanty Cielaszyk.
09.04.2021
Czytaj więcej

Ograniczenia w działalności obiektów sportowych OSiR

Od 20 marca do 18 kwietnia w związku z pandemią COVID-19 ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów sportowych obejmą cały kraj. Swoją działalność muszą zawiesić również obiekty sportowe Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
08.04.2021
Czytaj więcej

Wywieś flagę 14 kwietnia!

14 kwietnia po raz trzeci obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”. Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechne. Zachęcamy zatem do uczczenia go poprzez wywieszenie flagi państwowej.
08.04.2021
Czytaj więcej

XL SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

30 marca odbyła się XL Sesja Rady Miejskiej w Staszowie, z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Obradowano w trybie zdalnym nad 14 uchwałami.
07.04.2021
Czytaj więcej

Twój e-PIT

Plakat informacyjny - Twój e-PIT czeka na Ciebie
02.04.2021
Czytaj więcej

Daj się wysłuchać!

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.
02.04.2021
Czytaj więcej

Aktualizacja godzin pracy Punktu Diagnostyki Mobilnej

Informujemy o aktualizacji godzin przyjmowania pacjentów chcących wykonać testy na koronawirusa w Punkcie Diagnostyki Mobilnej COVID-19 przy ul. Opatowskiej 31 (parking przy Delikatesach Centrum).
02.04.2021
Czytaj więcej

Trwa montaż nowego oświetlenia LEDowego

W Staszowie trwa montaż nowego oświetlenia. W miejsce starych opraw oświetleniowych instalowane są nowe- energooszczędne.
01.04.2021
Czytaj więcej

Godziny pracy biblioteki (Wielki Piątek)

Informujemy, że 2.04.2021r. (Wielki Piątek) Biblioteka w Staszowie będzie czynna od 8:00 do 14:00.
01.04.2021
Czytaj więcej

W Wielki Piątek tut. Urząd pracuje do godz. 13:00

W dniu 2 kwietnia 2021 roku (piątek) Urząd Miasta i Gminy w Staszowie czynny będzie do godz. 13:00. Kasa Urzędu czynna będzie do godz. 12:00
01.04.2021
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Wszystkim mieszkańcom Gminy Staszów życzymy zdrowych, bezpiecznych, pogodnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
31.03.2021
Czytaj więcej

Uczniowie i przedszkolaki z Kurozwęk wykonali piękne ozdoby wielkanocne

Stroiki, kurczaczki, jajeczka, zajączki, koszyczki, takie przepiękne kompozycje przygotowali uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Placówek Oświatowych w Kurozwękach z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.
31.03.2021
Czytaj więcej

Milion na intermodalny port przeładunkowy w Grzybowie

Miasto i Gmina Staszów otrzymały milion złotych na budowę intermodalnego portu przeładunkowego w Grzybowie. Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazała w środę, 31 marca na ręce Leszka Kopcia, Burmistrza Miasta i Gminy Staszów symboliczny czek.
31.03.2021
Czytaj więcej

Tydzień Spisowy – zmiana terminu

Urząd Statystyczny w Kielcach informuje, że z uwagi na sytuację epidemiczną termin Tygodnia Spisowego zostaje przesunięty na tydzień następny, tj. od 12 do 16 kwietnia.
30.03.2021
Czytaj więcej

Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy. Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Talent" w partnerstwie ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury przygotowało dla Państwa warsztaty, które pozwolą uczestnikom do artystycznego spojrzenia na świat. Mimo trudnego czasu wspaniałe pobudzą wyobraźnię i zaangażują do aktywności zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
30.03.2021
Czytaj więcej

Hala OSiR wyłączona z użytkowania

Informujemy, że w związku z trwającym remontem, w dniach od 29 marca do 30 kwietnia 2021 r. hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie w całości wyłączona zostanie z użytkowania.
29.03.2021
Czytaj więcej

Pochwal się swoim świątecznym stołem – konkurs

Podzielcie się ze wszystkimi zdjęciami kolorowych pisanek, stroików i pięknie przystrojonego stołu. Czekamy na Wasze zdjęcia do 6 kwietnia do godz. 12.00! Fotki przysyłajcie na adres: konkursy@sok.info.pl, podając jednocześnie imię i nazwisko, adres i tel. kontaktowy. Zdjęcia opublikujemy na fanpage Staszowskiego Ośrodka Kultury za pomocą którego odbędzie się głosowanie. Każdy użytkownik portalu będzie mógł zagłosować na zdjęcie dając wybranemu uczestnikowi konkursu swój głos. Wygra ten kto zdobędzie najwięcej reakcji.
29.03.2021
Czytaj więcej

O staszowskim chronometrze ratuszowym

W dziejach Staszowa do połowy XIX w. spotykamy, aż nadto dowodów zainteresowania rozwojem miasta i sytuacją jego mieszkańców ze strony właścicieli dóbr staszowskich. Niewątpliwym przykładem jest zafundowanie staszowianom zegara na wieży ratuszowej, przez ówczesnego dziedzica „państwa staszowskiego”, hrabiego Alfreda Potockiego, w 1825 roku. Konstruktorem chronometru został wybrany „obywatel miasta Krakowa, zegarmistrz Wojciech Żebrawski".
29.03.2021
Czytaj więcej

Don Giovanni: online opera - transmisja odwołana

Z przykrością informujemy, że premiera opery Don Giovanni zaplanowana na 26 marca o godz. 18.00 nie może być transmitowana na żywo. Powodem jest kolejny lockdown i nowe restrykcje. W zamian za to, produkcja zostanie nagrana i udostępniona w późniejszym terminie. Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury
26.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich – wydłużenie terminu zgłoszeń

Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 18 kwietnia br. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do udziału w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Konkurs Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem.
26.03.2021
Czytaj więcej

W Parku im. Adama Bienia w Staszowie widać już pierwsze oznaki wiosny

Park im. A. Bienia stroi się w wiosenne barwy. Pojawiły się tam pierwsze krokusy nieśmiało zwiastując ocieplenie i nadejście wiosny. Na jesieni, na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie posadziło 200 sztuk cebulek krokusów w Parku im. A. Bienia. Kolorowe kwiaty już zdobią trawnik naszego Parku i cieszą nasze oczy.
25.03.2021
Czytaj więcej

Informacja o otwartym konkursie ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 – edycja 2021

Informacja o otwartym konkursie ofert w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 – edycja 2021
24.03.2021
Czytaj więcej

Tysiąc bratków posadzono w Staszowie

Gmina Staszów coraz wyraźniej pięknieje i kwitnie. Mimo, iż pogoda na razie nastraja mało wiosennie, władze samorządowe robią wszystko, by wnieść w nasz krajobraz radość i kolor. Do barwnej palety barw dołączyło dziś około tysiąc bratków, które zostały nasadzone we wszystkich betonowych donicach w Staszowie.
24.03.2021
Czytaj więcej

Powitanie wiosny w Przedszkolu w Kurozwękach

22 marca 2021 r., Przedszkolaki z grupy starszej „Wesołe Misie” i grupy młodszej „Słoneczka” uroczyście powitały Wiosnę. Przedszkolna sala grupy „Słoneczka” zamieniła się w wielką barwną łąkę pełną kwiatów. Dzieci powitały najpiękniejszą porę roku piosenką, wierszem oraz wykonały pracę plastyczną pt. : „Pani Wiosna". Na zakończenie Słoneczka odbyły spacer z kolorowymi symbolami wiosny. Mamy nadzieję, że Wiosna na dobre pozostanie z nami.
24.03.2021
Czytaj więcej

Don Giovanni: online opera

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wspaniałe wydarzenie jakim jest premiera opery Don Giovanni, w której wystąpi Agata Kowalik ze Staszowa.
24.03.2021
Czytaj więcej

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19!

Od 23 marca trwa rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60-69 lat (rocznik 1952-61). Wszyscy pozostali chętni, już teraz mogą skorzystać z formularza dostępnego pod adresem https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Jak tylko uruchomione zostaną szczepienia dla Twojej grupy wiekowej, otrzymasz telefon z konkretnym terminem. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie: gov.pl/szczepimysie .
23.03.2021
Czytaj więcej

Akcja krwiodawstwa w Ratuszu

W poniedziałek, 22 marca w staszowskim Ratuszu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W wydarzeniu udział wzięło 14 krwiodawców, którzy oddali ponad 6 litrów krwi. Staszowianie kolejny raz odpowiedzieli na apel RCKiK w Kielcach i przyczynili się do uzupełnienia niedoborów krwi w naszym regionie.
23.03.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.