Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Konsultacje projektu „Regionalnego planu transportowego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2021-2030”

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ogłasza konsultacje projektu „Regionalnego planu transportowego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2021-2030” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
01.06.2023
Czytaj więcej

Moc radości z okazji Dnia Dziecka w Staszowie

W minioną niedzielę, 28 maja, Staszów stał się areną radosnego świętowania. Zorganizowany z okazji Dnia Dziecka piknik przyciągnął do Parku im. Górników Siarkowych całe rodziny, oferując niezapomniane chwile dla wszystkich. Wydarzenie było okazją do świetnej zabawy i spędzenia czasu w rodzinnym gronie.
31.05.2023
Czytaj więcej

Dyżury przedszkoli w okresie wakacyjnym

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że w miesiącach lipiec-sierpień 2023 r. przedszkola będą pełnić dyżury według następującego harmonogramu.
30.05.2023
Czytaj więcej

Pielgrzymka Staszów-Sulisławice

203. Piesza Pielgrzymka Staszów-Sulisławice. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy: w dniach 05.06 – 16.06.2023 r. w kancelarii parafialnej przy kościele św. Bartłomieja i św. Barbary. Udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność, dzieci do lat 15-tu tylko pod opieką dorosłych.
29.05.2023
Czytaj więcej

„Zwierzęta łączą pokolenia” - wydarzenie integracyjne

Wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. I. J. Paderewskiego w Staszowie serdecznie zapraszają na ciekawe wydarzenie. 31 maja 2023r., godz. 10:00-13:00, hala sportowa przy PSP nr 2. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności- CRSO ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030
29.05.2023
Czytaj więcej

Jubileusz „Jutrzenki"

W tym roku, Placówka Wsparcia Dziennego w Staszowie – Świetlica „Jutrzenka” obchodzi jubileusz dziesięciolecia działalności. Z tej okazji, w czwartek, 25 czerwca, w pałacu w Wiśniowej odbyła się oficjalna uroczystość.
29.05.2023
Czytaj więcej

Zaproszenie do przetargu

Przetarg na zbycie nieruchomości gruntowej, położonej w Grzybowie, oznaczonej numerem ewidencyjnym 329/2.
26.05.2023
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie - zmiana godzin

Uległy zmianie godziny posiedzeń Komisji Rady Miejskiej w Staszowie w dniu 31 maja 2023 roku.
26.05.2023
Czytaj więcej

Życzenia na Dzień Mamy

26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy zdrowia, wytrwałości i codziennej radości.
26.05.2023
Czytaj więcej

Rodzinnie i wesoło w Kurozwękach

Mieszkańcy Kurozwęk i okolic mieli okazję spędzić fantastyczny dzień pełen radości i wspólnej zabawy. 20 maja na boisku szkolnym w Kurozwękach odbył się Piknik Rodzinny. Zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników, przygotowano moc atrakcji!
25.05.2023
Czytaj więcej

Budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego

Trwa budowa Centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Staszowie. Przy ulicy Poziomkowej prowadzone są prace mające na celu wybudowanie dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni prawie 500 m2 przystosowanego dla osób dorosłych, ze szczególnymi potrzebami.
25.05.2023
Czytaj więcej

Nowe stawki dopłat dla rolników

Przygotuj magazyny przed nowymi żniwami, sprzedaj swoje zboże i uzyskaj: dopłatę 3025 zł do hektara pszenicy z budżetu państwa, dopłatę zróżnicowaną w zależności od regionu, także do: kukurydzy, jęczmienia, pszenżyta, żyta, owsa, mieszanek zbożowych, gryki, rzepaku, rzepiku.
25.05.2023
Czytaj więcej

Prace na obwodnicy Staszowa

Kolejne prace prowadzone są na drugim etapie budowy obwodnicy Staszowa. Nowy odcinek pozwoli przekierować pojazdy jadące od strony Opatowa na pięciokilometrową obwodnicę, która została ukończona w 2019 roku. Warta ponad 28 milionów złotych inwestycja ma połączyć drogi wojewódzkie prowadzące w kierunku Opatowa i Rakowa.
24.05.2023
Czytaj więcej

Staszowski Piknik Lekkoatletyczny

W dniach 6 – 7 czerwca 2023 r. na Stadionie Miejskim w Staszowie odbędzie Staszowski Piknik Lekkoatletyczny – Indywidualne Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych. Celem Staszowskiego Pikniku Lekkoatletycznego jest promowanie zdrowego trybu życia oraz zaszczepienie idei aktywności fizycznej u młodzieży. Lekka atletyka w najprostszej formie sprawia przyjemność, dając ogromną satysfakcję. Jest jedną z najciekawszych form ruchu realizowaną w naturalnym środowisku, w bliskim kontakcie z przyrodą. Bieganie uczy samodzielności i pewności siebie, zmusza do podejmowania indywidualnych decyzji, które potem muszą być zrealizowane własnymi siłami. Biegając, hartujemy własne ciało, nasz organizm staje się bardziej wydolny, umysł pracuje efektywniej.
22.05.2023
Czytaj więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Staszowie

WE dniu 23 maja 2023 roku o godz. 14:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Staszowie.
22.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzimy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Jak każdego roku, tak i w tym, ulicami Staszowa przeszedł barwny korowód, pełen czerwonych kwiatów i balonów symbolizujących solidarność z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
22.05.2023
Czytaj więcej

Ogólnopolska Akcja "Badamy nie tylko mamy"

Stowarzyszenie Amazonek Ziemi Staszowskiej zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji organizowanej przez Federację Stowarzyszeń Amazonek pod tytułem „Badamy nie tylko mamy”. Wydarzenie odbędzie się 26.05.2023 roku w Dzień Matki – o godzinie 12.00. na Rynku w Staszowie.
19.05.2023
Czytaj więcej

Razem dla Franka Szostaka!

Dnia 30 kwietnia 2023r. radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie wraz z wolontariuszami z Bazy Staszowskiego Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, przy kościele pw. Ducha Świętego, na leczenie i rehabilitację wzroku sześcioletniego mieszkańca Staszowa - Franka Szostaka. Mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do przygotowanych puszek, życząc Franiowi dużo zdrówka. Łącznie udało się zebrać kwotę ponad 5 tysięcy złotych.
19.05.2023
Czytaj więcej

"Wspólnie działamy w Staszowskim wolontariacie"

Integracja z przesłaniem ekologicznym - tak w kilku słowach można podsumować event zorganizowany przez wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, który odbył się 27 kwietnia. Było to już piąte wydarzenie zorganizowane w ramach międzyszkolnego projektu Stowarzyszenia Aktywni Korab p.h. „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”, finansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
19.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Dziecka w Staszowie

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek i radości! Najmłodsi wyczekują tego dnia przez cały rok. W tym roku w Staszowie ten wyjątkowy dzień będziemy świętować już w niedzielę 28 maja! Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Będziemy zarówno bawić się i uczyć, obserwować i tworzyć, szaleć na świeżym powietrzu i aktywnie działać... Park im. Górników Siarkowych zamieni się w centrum rozrywki. Dzieci będą mogły brać udział w konkursach czy szaleć na wesołym miasteczku. A na estradzie zobaczymy zespół Econ, solistów z Klubu Piosenki RYTM oraz występy taneczne KLEKS i ENIGMA.
19.05.2023
Czytaj więcej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Staszowie

Uroczystym spotkaniem w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie 18 maja uczczono Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, do których włączyła się staszowska książnica. Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiegł pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”.
19.05.2023
Czytaj więcej

Ruszyła 11 Edycja Programu Grantowego Działaj Lokalnie

15 maja ruszył nabór do 11 edycji Programu Grantowego Działaj Lokalnie 2023 . Masz pomysł na działanie w swojej miejscowości? Chcesz zrobić coś skierowane do społeczności lokalnej? - Zapraszamy do udziału w programie, nie czekaj - zadziałaj! Wnioski można składać do 15 czerwca! Szczegóły dotyczące programu oraz składania wniosków znajdują się na stronie internetowej https://www.fundacjafarma.pl/edycja-2023/ - link do wniosku https://generatorspoleczny.pl/
19.05.2023
Czytaj więcej

Uwaga! Ptasia grypa

Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stwierdzono obecność ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), oraz możliwość przenoszenia przez dzikie ptaki wirusa podtypu H5N1. Na terenie województwa świętokrzyskiego pierwszy taki przypadek stwierdzono u łabędzi w marcu br. na terenie gminy Ruda Maleniecka. Aktualnie potwierdzono przypadła wirusa również u mew śmieszek w gminie Wiślica.
19.05.2023
Czytaj więcej

XCI sesja Rady Miejskiej w Staszowie

17 maja 2023 roku odbyła się XCI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu głosowano nad dwoma uchwałami, a także podjęto apel w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II – Patrona Miasta Staszowa.
19.05.2023
Czytaj więcej

Są środki wspierające rozwój czytelnictwa

Trzy staszowskie placówki oświatowe otrzymają wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. 18 maja w Świętokrzyskim U
19.05.2023
Czytaj więcej

XX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

To już okrągła, bo dwudziesta, rocznica Festiwalu, który promuje twórczość osób z niepełnosprawnościami, ukazuje szerszej publiczności ich możliwości, promuje talenty i wszelkie formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę oraz udowadnia, jak można kruszyć bariery i przezwyciężać zahamowania. Wydarzenie podnosi publiczną świadomość o pozytywnym wkładzie osób niepełnosprawnych w życie kulturalne i społeczne, tworząc klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Zapewnia także wsparcie edukacyjne dla pracowników instytucji opiekuńczych oraz ułatwia wymianę doświadczeń.
19.05.2023
Czytaj więcej

Stwórz logo dla Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

Zaprojektuj identyfikację dla Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie i zgarnij nagrodę. Zainteresowanych prosimy o przesłanie prac w formie elektronicznej na pocztę: mlodziezowa.rada.staszow@interia.pl.
18.05.2023
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 17 maja 2023 roku o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Staszowie.
17.05.2023
Czytaj więcej

Ogłoszenie: XCI Sesja Rady Miejskiej

W dniu 17 maja 2023 roku (środa) o godz. 14:00 odbędzie się XCI SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 z późn. zm.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
17.05.2023
Czytaj więcej

OGŁOSZENIE: Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza mieszkańców ulicy Maleniec na spotkanie

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza mieszkańców ulicy Maleniec na spotkanie, które odbędzie się dnia 14 czerwca 2023 roku o godz. 16: 3 0 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie ul. Opatowska 31. Przedmiotem spotkania będzie omówienie kwestii nadania nazwy dla części ulicy Maleniec.
17.05.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.