Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Bezpłatne konsultacje na temat Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na BEZPŁATNE KONSULTACJE dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich,
22.03.2023
Czytaj więcej

„NATURA OD KUCHNI"- Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popularyzować wiedzę o żywności pochodzenia leśnego. Organizacje, które przedstawią najlepsze projekty na działania promujące wykorzystanie dziczyzny i płodów runa leśnego mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł!
22.03.2023
Czytaj więcej

Dzień Kobiet w Przedszkolu nr 8

W dniu 17 marca 2023 r. w naszym przedszkolu gościliśmy seniorów z Klubu Seniora w Staszowie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grupy Kubusie pięknym występem artystycznym, następnie Panie z chóru „ALEMA 8” zaśpiewały wiązankę piosenek związaną z Dniem Kobiet. Po występie dzieci wręczyły Paniom seniorkom kwiaty. Na koniec głos zabrał Pan Henryk Makuch prezes Klubu Seniora, który złożył wszystkim Paniom życzenia i wręczył dzieciom oraz nauczycielkom słodkie upominki. Do życzeń również przyłączyła się Pani dyrektor przedszkola Alicja Misiak. Klubowicze bawili się znakomicie, a na ich twarzach gościł uśmiech. Pamiątką z tego spotkania było wspólne zdjęcie.
22.03.2023
Czytaj więcej

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Warto zapoznać się z programem Czyste Powietrze, który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.
20.03.2023
Czytaj więcej

Szkolenie chemizacyjne uzupełniające

Uwaga rolnicy! Zapisy ma szkolenie chemizacyjne (w zakresie stosowania środków ochrony roślin) uzupełniające. 30 marca 2023 r., godz. 9:30, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie.
20.03.2023
Czytaj więcej

Zajęcia rehabilitacji w Środowiskowym Domu Samopomocy w Staszowie

Od marca Środowiskowy Dom Samopomocy w Staszowie poszerzył ofertę swoich usług o rehabilitację. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu, prowadzone są przez wyspecjalizowanego fizjoterapeutę i dostosowane do indywidualnych potrzeb podopiecznych.
20.03.2023
Czytaj więcej

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 23 marca 2023 roku o godz. 14:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Staszowie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
20.03.2023
Czytaj więcej

W Staszowie powstaje centrum opiekuńczo-mieszkalne

W gminie Staszów powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne. Umowę na realizację inwestycji podpisano 13 marca w staszowskim magistracie.
16.03.2023
Czytaj więcej

Konsultacje w sprawie przebudowy ul. Długiej w Staszowie

14 marca br., w staszowskim magistracie odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące przebudowy ulicy Długiej w Staszowie. Inwestycja będzie prowadzona na odcinku około jednego kilometra, od skrzyżowania z ul. Józefa Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicami Rzeczna i Jałowcowa.
16.03.2023
Czytaj więcej

Przebudowano łącznik Kościuszki z Krakowską i Południową

Zakończona niedawno przebudowa chodnika na łączniku ulicy Kościuszki z ulicą Krakowską i Południową to większe bezpieczeństwo poruszających się pieszo. Nowy chodnik z równą nawierzchnią o odpowiedniej szerokości ma również wpływ na komfort mieszkańców miasta.
16.03.2023
Czytaj więcej

Nowa atrakcja już niebawem w Staszowie

Staszów inwestuje w infrastrukturę sportową. Tym razem szykuje się nie lada gratka dla fanów jazdy na rowerze i nie tylko. Będą oni mogli już niebawem skorzystać z nowej atrakcji, która powstaje przy staszowskiej „Trójce”. To pumptrack, czyli utwardzony tor z zakrętami i muldami. Inwestycja jest możliwa dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia „Aktywna Kraina” i lokalnego samorządu.
16.03.2023
Czytaj więcej

Rusza kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów"

Weź udział w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń. Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie w okresie od 1 marca do 31 marca 2023 r. droga elektroniczną, Formularza zgłoszeniowego, do którego link jest dostępny na stronie: www.bitwaregionow.pl .
16.03.2023
Czytaj więcej

VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie

W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu we wtorek, 14 marca, odbyła się VI sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie. Młodzi Radni podjęli pięć uchwał.
16.03.2023
Czytaj więcej

Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich

UWAGA. Szkolenie dla KGW (17.03.23) zostaje odwołane. O nowym terminie poinformujemy w najbliższym czasie.
16.03.2023
Czytaj więcej

Zostaw 1,5 % w Staszowie - edycja 2023

Ruszyła kolejna edycja akcji informacyjnej „Zostaw 1,5% w Staszowie". Inicjatywa Burmistrza miasta i gminy Staszów Leszka Kopcia, promuje przekazywanie części podatku od osób fizycznych na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Ta forma wsparcia finansowego jest niezwykle prosta, a przekazując 1,5 % podatku możemy pomóc większej ilości osób i instytucji, działających na terenie naszej Gminy lub na rzecz naszych mieszkańców.
15.03.2023
Czytaj więcej

Rekrutacja do projektu „REAKTYWACJA”

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o. o. ogłasza kolejny nabór wniosków w ramach projektu „REAKTYWACJA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020, Poddziałanie 10.2.1.
14.03.2023
Czytaj więcej

Widowisko muzyczne „T-EMPATIA. Zemsta zabawek"

Dzięki współpracy Staszowskiego Ośrodka Kultury ze studentami i wykładowcami Katedry Muzyki UJK w Kielcach mamy przyjemność zaprosić wszystkich młodych widzów na widowisko muzyczne "T-EMPATIA. Zemsta zabawek. Spektakl opowiada o relacjach dzieci w wieku szkolnym z rodzicami, rówieśnikami i otaczającym ich światem zewnętrznym.
14.03.2023
Czytaj więcej

„Z Rodziną nie tylko na zdjęciu”

„Z Rodziną nie tylko na zdjęciu” - pod takim hasłem w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się piknik rodzinny. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Wydarzenie zostało zorganizowane przez wolontariuszy ze staszowskiej „Trójki”.
13.03.2023
Czytaj więcej

W Staszowie królował badminton

106 zawodników wzięło udział w „ENEA – Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty, Trenerów i Instruktorów w badmintonie”, które odbyły się 11 marca w hali Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie.
13.03.2023
Czytaj więcej

Życzenia z Okazji Dnia Sołtysa

11 marca w Polsce obchodzimy Dzień Sołtysa. Tego dnia, w sposób szczególny, możemy okazać wdzięczność i szacunek osobom, które na co dzień pracują z ogromnym zaangażowaniem na rzecz lokalnych społeczności. Drodzy Sołtysi, w dniu Waszego święta, życzymy Wam niegasnącego zapału w kreowaniu życia kulturalnego i społecznego, otwartości na nowe pomysły oraz dobrych ludzi wokół.
11.03.2023
Czytaj więcej

Świętokrzyski Fundusz Lokalny - nabór wniosków

Ponad 500 tys. zł dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa świętokrzyskiego. Sprawdź jak uzyskać dotację! Od 6 marca do 31 marca 2023 r. trwa nabór wniosków do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. Największego programu wsparcia dla organizacji pozarządowych, w województwie świętokrzyskim. Łączna pula środków wynosi ponad pół miliona złotych.
10.03.2023
Czytaj więcej

Komunikat Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

W dniach 17-19 marca 2023 r. na Targach AGROTECH (Targi Kielce) w pawilonie „I” na stoisku numer 39, przedstawiciele Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa będą udzielać bezpłatnych konsultacji na temat realizacji obiektów budowlanych i ich remontów. Zapraszamy zainteresowanych.
09.03.2023
Czytaj więcej

7,5 miliona na trzy staszowskie drogi

Trzy staszowskie ulice doczekają się remontu. To wszystko między innymi dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Te zadania drogowe w gminie Staszów uzyskały rządowe wsparcie w łącznej kwocie ponad 7,5 miliona złotych.
09.03.2023
Czytaj więcej

Dzień Kobiet w Staszowie

Jedyny taki dzień w roku – ustrojony kwiatami, pełen uśmiechów i ciepłych słów skierowanych do wszystkich pań – Dzień Kobiet. Z okazji tego wyjątkowego święta w Staszowie odbył się koncert zespołu Plateau oraz wystawa Grażyny Szlęk. Nie zabrakło również tradycyjnego toastu i słodkiego poczęstunku.
09.03.2023
Czytaj więcej

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta, drogie Panie!
08.03.2023
Czytaj więcej

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Prezes KRUS zaprasza do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Termin zgłaszania gospodarstw upływa 21 kwietnia 2023 r.
08.03.2023
Czytaj więcej

Zaproszenie na szkolenie chemizacyjne - uzupełniające w Staszowie

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 7 godzin-szkolenie uzupełniające. MIEJSCE SZKOLENIA: Urząd Miasta i Gminy Staszów ul. Opatowska 31.
08.03.2023
Czytaj więcej

Staszowski Jarmark Wielkanocny - nabór wystawców

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Wkrótce przed nimi, podczas Jarmarku Wielkanocnego, w Parku im. Adama Bienia w Staszowie staną budki i stragany, które będą kusić wyrobami świątecznymi.
08.03.2023
Czytaj więcej

Aktywny Dzień Kobiet z OSiR

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie aktywne kobiety do udziału w Aktywnym Dniu Kobiet z OSiR zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie i Stowarzyszeniem Sigma Staszów. Zachęcamy do aktywnego spędzenia tego wyjątkowego czasu. Dbajmy o siebie i swoje samopoczucie. Umilmy sobie czas treningiem. W środę, 8 marca zapraszamy wszystkie Panie do Hali Sportowej OSiR na bezpłatne zajęcia. Będzie miła atmosfera, profesjonalni instruktorzy i przede wszystkim moc pozytywnej energii. W przygotowanym programie znajdzie się wiele atrakcji sportowych.
07.03.2023
Czytaj więcej

Dotacje na działania z młodzieżą

Chcesz wspierać młodzież w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań, a także w zdobywaniu kompetencji potrzebnych na lepszy start w dorosłe życie? Marzysz o tym, aby byli bardziej aktywni i zaangażowani w działania społeczne? Teraz masz na to szansę dzięki Programowi Równać Szanse!
07.03.2023
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.