Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Koniemłotach

W związku z tym, że w szkole dzieci chronią środowisko, tradycyjne topienie Marzanny zamieniliśmy na uroczyste i ekologiczne powitanie Wiosny. Celem spotkania było integrowanie całej społeczności szkolnej i przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, angażowanie dzieci do aktywnego udziału w uroczystościach , kształtowanie wrażliwości na piękno otoczenia przyrodniczego oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko.
23.03.2021
Czytaj więcej

Badanie ankietowe mieszkańców miasta i gminy Staszów

Ośrodek Pomocy Społecznej, we współpracy z Ośrodkiem Badań Społecznych „Indeks” w Poznaniu przystąpił do prac związanych z przeprowadzeniem diagnozy społecznej naszej Gminy.
23.03.2021
Czytaj więcej

Kapelusze Pani Wiosny

Nadchodząca wiosna przynosi nadzieję na lepsze dni. Potwierdzili to uczniowie z Wiązownicy Dużej. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny ogłoszono dwa konkursy – zadaniem uczniów klas 1 – 3 było zrobienie kapelusza Pani Wiosny, natomiast uczniowie klas 4 – 8 mieli za zadnie napisać wiersz o wiośnie. Klasa 4 miała wybór, które zadanie chce wykonać.
22.03.2021
Czytaj więcej

Program „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021”

Gmina Staszów przystąpiła do realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021” – realizatorem Programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie.
22.03.2021
Czytaj więcej

Ciekawe zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Kurozwękach

W trakcie pandemii też można uczyć, jak dbać o środowisko i prawidłowo segregować odpady komunalne. Przekonali się o tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach. Na zaproszenie pani Weroniki Orzechowskiej uczniów z klas I-III odwiedziły panie z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie i przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia ekologiczne.
22.03.2021
Czytaj więcej

XXIX Tydzień Kultury Języka w PSP w Wiązownicy Dużej

W dniach 15-20 marca w województwie świętokrzyskim odbył się XXIX Tydzień Kultury Języka. Motywem przewodnim było hasło: „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”. Główna idea projektu to stworzenie uczniom ze wszystkich poziomów edukacyjnych możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim.
22.03.2021
Czytaj więcej

Program „Wspieraj Seniora – edycja 2021”

Celem strategicznym programu, jest zapewnienie usługi wsparcia seniorów, w wieku po 70 roku życia, którzy ze względu na stan epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia seniorów polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
19.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs „Zostań Ambasadorem NSP2021”

Jesteś mieszkańcem województwa świętokrzyskiego w wieku od 1 4 do 25 lat? Chcesz wziąć udział w wydarzeniu, które zdarza się raz na 10 lat? Weź udział w konkursie i zostań ambasadorem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
19.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

1 kwietnia br. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Już dziś Urząd Statystyczny w Kielcach zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego do udziału w Konkursie pt. „WKOŁO SPISU”. Wystarczy się zgłosić, wykonać pracę zawierającą napis ”SPISZ SIĘ SAM W NSP 2021” i przesłać nam zdjęcia rękodzieła.
19.03.2021
Czytaj więcej

PKS w Staszowie zaprasza na dni otwarte

Przygotuj swoje auto do sezonu letniego. PKS w Staszowie zaprasza na dni otwarte. 26-27 marca RABAT na usługi wulkanizacyjne.
19.03.2021
Czytaj więcej

Premie dla młodych rolników

Już 31 marca 2021 r. o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł będą mogli ubiegać się młodzi rolnicy. Tego samego dnia rusza nabór wniosków o przyznanie 60 tys. zł bezzwrotnej pomocy na "Restrukturyzację małych gospodarstw". Oba nabory potrwają do 29 maja 2021 r. i są finansowane z budżetu PROW 2014-2020.
19.03.2021
Czytaj więcej

79. rocznica bohaterskiej śmierci redaktorów "Odwetu"

W środę 17 marca minęło 79 lat od bohaterskiej śmierci redaktorów gazety "Odwet", którzy zginęli w Wiśniówce koło Staszowa. Ze względu na obostrzenia epidemiczne tegoroczne obchody miały skromniejszy wymiar w porównaniu do ubiegłych lat. Uroczystość odbyła się przy mogile redaktorów “Odwetu” w Wiśniówce, gdzie włodarze Gminy złożyli kwiaty i zapalili znicze.
18.03.2021
Czytaj więcej

Ograniczenia w działalności obiektów sportowych OSiR

Od 20 marca do 9 kwietnia w związku z pandemią COVID-19 ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów sportowych obejmą cały kraj. Swoją działalność muszą zawiesić również obiekty sportowe Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
18.03.2021
Czytaj więcej

Prawdopodobieństwo zamknięcia biblioteki

W związku z prawdopodobnym zamknięciem biblioteki od poniedziałku (22.03.2021r.), radzimy zrobić zapasy książkowe jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj (czwartek, 18.03.21) pracujemy w godzinach 11:00 – 15:00 oraz jutro (piątek, 19.03.21)) jesteśmy otwarci od godz. 8:00 do godz. 16:00! Informujemy również, że na naszych Czytelników czekają bezpłatne kody do IBUK Libra oraz Legimi. Przypominamy, że książki można zwracać do wrzutni, która jest dostępna 24/7.
18.03.2021
Czytaj więcej

Strażacy z OSP pomogą w dotarciu do punktów szczepień

Strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Staszów pomagają osobom niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do punktów szczepień. Druhowie z OSP w Staszowie, Oględowie, Wiśniowej, Koniemłotach, Krzczonowicach i Woli Osowej do 21 marca będą prowadzić akcję informacyjną dla mieszkańców gminy Staszów. Kolportowane ulotki pomogą w podjęciu decyzji i zgłoszeniu chęci do szczepienia się przeciwko SARS CoV-2.
18.03.2021
Czytaj więcej

Konsultacje dot. zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Staszów

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Staszów to dokument o charakterze strategicznym. Wyznacza najważniejsze kierunki rozwoju przestrzennego naszej Gminy.
17.03.2021
Czytaj więcej

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego dotyczące zawiadomienia o wydaniu decyzji Nr XI/2021

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 15.03.2021r., dotyczące zawiadomienia o wydaniu decyzji Nr XI/2021 w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego na terenie zamkniętym dla inwestycji polegającej na budowie odcinka sieci gazowej średniego ciśnienia w km od ok. 49,520 do ok. 49,580 linii kolejowej nr 70, na działce nr ewid. 5981/121, obręb 0001, jednostka ewid. 261207_4 Staszów - stanowiącej teren zamknięty kolejowy.
17.03.2021
Czytaj więcej

Termomodernizacja SOK i OSiR

Trwają prace remontowe budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budynku Staszowskiego Ośrodka Kultury w Staszowie. W Ośrodku Sportu i Rekreacji prowadzone są prace polegające na wymianie oświetlenia zewnętrznego. W Staszowskim Ośrodku Kultury wykonywane są prace przy izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, docieplany jest strop, a także wymieniane jest pokrycie dachowe. Ekipy wykonają również docieplenie ścian i nową elewację budynku. Są to dwa z trzech budynków na terenie miasta, które zostaną wyremontowane w ramach projektu pn. „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Staszów”. Łącznie prace termomodernizacyjne obejmą budynki Urzędu Miasta i Gminy, Staszowskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Koszt łączny inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych, a pozyskane przez Gminę dofinansowanie to ponad 3 miliony złotych, ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
17.03.2021
Czytaj więcej

Wydłużenie godzin pracy Punktu Diagnostyki Mobilnej

Informujemy o aktualizacji godzin przyjmowania Pacjentów chcących wykonać testy na koronawirusa w Punkcie Diagnostyki Mobilnej COVID-19 przy ul. Opatowskiej 30 (parking przy Delikatesach Centrum)
17.03.2021
Czytaj więcej

Ekonomia Społeczna otwarty konkurs ofert

Informujemy, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWŚ ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadania publicznego w 2021 r. z zakresu ekonomii społecznej.
17.03.2021
Czytaj więcej

Liczymy się dla Polski!

- Już od 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcam Państwa do skorzystania z możliwości wypełnienia obowiązku statystycznego z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, które będą dostępne na stronie biura spisowego. To szczególnie ważne w obecnym czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Z naszej strony postaramy się też zapewnić wsparcie i jak najlepszą obsługę stanowiska samospisowego w Urzędzie Miasta, która będzie dostępna dla osób, które nie mają dostępu do internetu, bądź nie potrafią samodzielnie z niego skorzystać - informuje burmistrz Staszowa Leszek Kopeć – Wszystkie przekazane informacje objęte są tajemnicą statystyczną – dodaje Burmistrz. Świat, który nas otacza ulega ciągłym zmianom.
17.03.2021
Czytaj więcej

Pożyczka na Rozwój Turystyki

Pożyczka na rozwój turystyki z projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka finansowanego ze środków Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, to wsparcie dla firm z branży turystycznej lub okołoturystycznej działających w Polsce Wschodniej. Finansowanie pomoże poszerzyć ofertę firmy, podnieść jakość produktów i usług oraz opłacić bieżące wydatki.
17.03.2021
Czytaj więcej

Nie bądźmy obojętni na niszczenie naszego miasta

Coraz częściej jesteśmy świadkami dewastacji infrastruktury gminnej. Niestety chuligani niszczą ławki, wiaty, lampy i przystanki. Na osiedlu Ogrody ktoś podczas weekendu pomalował znaki drogowe, pojemniki PCK, stacje transformatorowe, mury, latarnie miejskie oraz przystanki. Nie bądźmy obojętni na to co się dzieje wokół nas!
16.03.2021
Czytaj więcej

Podsumowanie projektu pn. „Razem Aktywni"

Głównym celem projektu było zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej u 40 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, zamieszkujących Gminę Staszów.
16.03.2021
Czytaj więcej

RDOŚ: Informacja dotycząca pojawiania się wilków

RDOŚ: W ostatnim czasie pojawiają się kolejne informacje, w tym medialne o pojawianiu się wilków w sąsiedztwie siedzib ludzkich oraz o zwiększaniu się populacji wilka również na terenie województwa świętokrzyskiego. Wilk (Canis lupus) jest objęty ochroną ścisłą na mocy przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2020r. poz. 55 t.j. ze zm.) wymieniony jest w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 roku w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U. z 2016 r. poz. 2183 ze zm.). Podlega również ochronie według przepisów Unii Europejskiej:
16.03.2021
Czytaj więcej

„PASJE WOKÓŁ NAS” - nowy projekt Biblioteki Publicznej w Staszowie

Miło nam poinformować, że projekt staszowskiej biblioteki „PASJE WOKÓŁ NAS” uzyskał wysokie oceny (aż 84 punkty ) w rankingu projektów Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w programie dotacyjnym "Partnerstwo dla książki" i otrzymał dofinansowanie!
15.03.2021
Czytaj więcej

Wsparcie finansowe dla gospodarstw rolnych

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, od czwartku 11 marca 2021 r. mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.
15.03.2021
Czytaj więcej

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem.
12.03.2021
Czytaj więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa
12.03.2021
Czytaj więcej

Wystartowała rekrutacja do programu „Klasa"

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni. Do tej pory z programu skorzystało blisko 800 uczniów z 350 miejscowości. Program istnieje od 2003 r. Bank BNP Paribas przekazał na jego funkcjonowanie 24 miliony złotych.
11.03.2021
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.