Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Dzień Kobiet w OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zaprasza na Aktywny Dzień Kobiet! Na wszystkie panie 6 marca o godzinie 17:00 w hali OSiR czekać będą: maraton fitness – zumba, fitness oraz zdrowy kręgosłup, konkurencje sportowe z nagrodami, spotkanie z dietetykiem, dietetyczny poczęstunek, pomiar ciśnienia krwi, pomiar cukru we krwi, pomiar BMI i analiza składu ciała oraz nauka badania piersi na fantomach.
01.03.2024
Czytaj więcej

Konsultacje dotyczące inwestycji na Starym Mieście

W środę, 28 lutego, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie odbyły się konsultacje społeczne, podczas których rozmawiano o sprawach dotyczących rozpoczynającej się kompleksowej przebudowy trzech staszowskich ulic: Kościelnej, Ogrodowej i Partyzantów. Omówiono również organizację ruchu na czas trwania prac. Przedmiotowe inwestycje są elementem większego projektu, którym jest rewitalizacja staszowskiego Starego Miasta. Dlatego drugim tematem podejmowanym tego dnia była przebudowa głównego placu miasta wraz z otoczeniem.
01.03.2024
Czytaj więcej

Pożegnanie wieloletnich pracownic ZPO – PSP i P w Wiązownicy Dużej

Życie tak pisze scenariusz, że po latach pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek. Taki etap nastąpił dla wieloletnich pracownic Zespołu Placówek Oświatowych w Wiązownicy Dużej: Pani Henryki Komańskiej oraz Pani Joanny Gil. Obie Panie, będące pracownicami obsługi, odeszły na zasłużoną emeryturę.
29.02.2024
Czytaj więcej

Kultura, zabawa i historia: Pałac Kołłątajów przyciąga gości

Wyremontowany obiekt stał się prawdziwym centrum życia kulturalnego gminy Staszów. Pałac Kołłątajów w Wiśniowej odzyskał swój blask i jest nie tylko miejscem historycznym, ale także przestrzenią, w której odbywają się spotkania, konferencje, koncerty i wystawy. Dzięki licznym warsztatom kreatywnym i manualnym, dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swojej wyobraźni i umiejętności twórczych przez cały rok. Pałac to miejsce, w którym kultura i historia łączą się, a mieszkańcy gminy Staszów oraz turyści mogą czerpać z niego inspirację i wiedzę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania o dwóch przykładowych dniach z życia w Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej.
28.02.2024
Czytaj więcej

Warsztaty Recyklingowe w ZGOK

Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z o.o. w Rzędowie zaprasza na Warsztaty Recyklingowe połączone ze zwiedzaniem ZGOK. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu gmin należących do Spółki.
28.02.2024
Czytaj więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Burmistrz MiG Staszów, Proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Staszowie zapraszają na uroczystość 1 marca 2024 r. (piątek), godz. 14:30, kościół pw. Ducha Świętego, Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie (kościół dolny).
28.02.2024
Czytaj więcej

Film "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina"

Zapraszamy do obejrzenia filmu: "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina" opracowanego w ramach projektu pn.: „Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonego rozwoju i różnorodności biologicznej na terenie gminy Staszów” dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Autor: Sławomir Rakowski,
27.02.2024
Czytaj więcej

Wieczór z okazji Dnia Kobiet

W atmosferze wiosennego optymizmu, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Staszowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na niezwykły wieczór z okazji Dnia Kobiet. Dołączcie do nas 9 marca o godzinie 19:00 podczas koncertu z udziałem Piotra Polka i jego zespołu. Razem będziemy celebrować moc i niezwykłość wszystkich kobiet. To będzie wieczór pełen emocji, muzyki i hołdu dla Waszej siły!
27.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Moja Pisanka 2024”

Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moja pisanka 2024”. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych
27.02.2024
Czytaj więcej

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Kościelnej i Ogorodowej w Staszowie

Firma Usługowo-Budowlana „KDBUD” Krzysztof Dychała z siedzibą ul. Młyńska 12, 26-035 Raków zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na zadaniu pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w centrum miasta Staszowa – ul. Kościelna, ul. Ogrodowa” w terminie: 04.03.2024 r. - 31.10.2024 r.
27.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną 2024

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Staszowa i okolic do wzięcia udziału w Konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną 2024. Niech twórczość Waszych rąk stanie się wyjątkowym elementem tegorocznych świąt.
26.02.2024
Czytaj więcej

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością – edycja 2024

Rusza kolejna edycja programu wspierającego osoby niepełnosprawne. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie po raz piąty przystępuje do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Kwota dofinansowania zadania w edycji 2024 r., w ramach środków Funduszu Solidarnościowego, wynosi 585 938,98 zł.
23.02.2024
Czytaj więcej

Konkurs ,,Tradycyjny Sad"

Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki i Przedszkole w Koniemłotach, już po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskim konkursie grantowym ,,TRADYCYJNY SAD", Fundacji Banku Ochrony Środowiska, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.
23.02.2024
Czytaj więcej

Centrum Informacji Turystycznej chwilowo nieczynne

W dniach 23.02 – 01.03.2024 r. Centrum Informacji Turystycznej będzie NIECZYNNE. Kontakt: Wydział Promocji i Informatyki UMiG Staszów.
22.02.2024
Czytaj więcej

Konsultacje w sprawie przebudowy Starego Miasta w Staszowie

Serdecznie zapraszam Mieszkańców oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą w obrębie ulic: Kościelnej, Ogrodowej i Partyzantów w Staszowie do udziału w dyskusji.
21.02.2024
Czytaj więcej

Rozpoczęcie robót na ulicy Ogrodowej

W związku z zawarciem umowy na realizacje przebudowy ulicy Ogrodowej w ramach zadania pn. "Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w centrum miasta Staszowa", informujemy iż z dniem 22.02.2024 roku wykonawca robót Firma Usługowo-Budowlana "KDBUD" Krzysztof Dychała, z siedzibą w Rakowie przy ul. Młyńskiej 12, przystąpi do realizacji robót w zakresie ulicy Ogrodowej, która zostanie całkowicie wyłączona z ruchu drogowego. W celu uniknięcia niedogodności w komunikacji w tej części miasta, wdrożony zostanie projekt czasowej organizacji ruchu.
21.02.2024
Czytaj więcej

Podsumowanie roku w OSP w Wiśniowej

Podczas spotkania sprawozdawczego druhowie OSP w Wiśniowej omawiali miniony rok i jednomyślnie udzielili absolutorium zarządowi jednostki za okres sprawozdawczy. Wręczono także odznaki członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
21.02.2024
Czytaj więcej

Bezgotówkowe Kino Objazdowe

Bezgotówkowe Kino Objazdowe ponownie odwiedzi nasze miasto! 1 marca serdecznie zapraszamy na seans filmowy do Staszowskiego Ośrodka Kultury.
20.02.2024
Czytaj więcej

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym

ZAPROSZENIE do udziału w szkoleniu w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 14 godzin-szkolenie podstawowe
19.02.2024
Czytaj więcej

Nabór do trzech projektów Fundacji BOŚ

Fundacja BOŚ ogłosiła nabór w ramach trzech proekologicznych projektów, które skierowane są do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół wyższych, ośrodków kultury, bibliotek i innych placówek o charakterze edukacyjnym i kulturalnym:
19.02.2024
Czytaj więcej

Zakochani w szkle

W przeddzień walentynek, święta zakochanych, w magicznej atmosferze Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej, odbył się wernisaż wystawy „Zakochani w szkle”, który przeniósł wszystkich uczestników w świat miłości, pasji i piękna. Całości dopełnił koncert utalentowanego artysty – Wiktora Kowalskiego.
16.02.2024
Czytaj więcej

Czasowa zmiana organizacji ruchu na byłej drodze woj. nr 765 w Osieku

Zawiadamiam, że w dniu 21.02.2024 r. nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na byłej drodze wojewódzkiej nr 765 (dz. nr ewid. 1484/3) w miejscowości Osiek.
16.02.2024
Czytaj więcej

V Marsz Powstańców Styczniowych

9 lutego br., już po raz piąty odbył się Marsz Powstańców Styczniowych, na trasie Staszów - Kurozwęki. Uczestnicy uczcili 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz oddali hołd uczestnikom zwycięskiej bitwy o Staszów, z 17 lutego 1863 roku. Wydarzenie zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Staszowie przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Kurozwękach oraz Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
16.02.2024
Czytaj więcej

X edycja konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”

Chcesz poprawić wygląd i jakość Twojego otoczenia, zmienić zaniedbane tereny wspólne, wprowadzić w nie zieleń i stworzyć warunki do odpoczynku i przyjemnego spędzania czasu? Zbierz grupę sąsiedzką, zarejestrujcie się do konkursu, stwórzcie projekt i wygrajcie grant na miniogrod z ławką na Waszym osiedlu!
15.02.2024
Czytaj więcej

W ferie odwiedź SOWA Staszów – odkrywaj, twórz, baw się!

Wspólnie z dziećmi eksperymentujmy, rozwijajmy wyobraźnię i odkrywajmy tajemnice nauki. Czekamy na Was. Niech ferie w SOWA Staszów będą pełne radości i niezapomnianych chwil!
15.02.2024
Czytaj więcej

Trwają ferie w SOWA Staszów - zapraszamy na warsztaty

Bilet wstępu w okresie ferii zimowych: 10 zł. SOWA znajduje się przy ulicy Wysokiej 39, 28-200 Staszów, wejście B. Zapraszamy osoby indywidualne, a także grupy zorganizowane. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 735 236 197
15.02.2024
Czytaj więcej

Fundusze Europejskie dla Rybactwa

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa będzie wspierał cele wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb), polityki morskiej UE oraz międzynarodowych zobowiązań UE w dziedzinie zarządzania oceanami, co przyczyni się do promowania zrównoważonego rybołówstwa i ochrony żywych zasobów morza, zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dzięki dostawom produktów rybołówstwa i akwakultury, rozwoju zrównoważonej niebieskiej gospodarki oraz zapewnienia zdrowego stanu, bezpieczeństwa i czystości mórz i oceanów, ochrony na nich, a także do zrównoważonego zarządzania nimi.
15.02.2024
Czytaj więcej

Awaria wodociągu w Koniemłotach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z awarią wodociągu na ul. Leśnej w Koniemłotach w dniu 13.02.2024 roku nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Gaj Koniemłocki oraz Koniemłoty ul. Leśna.
13.02.2024
Czytaj więcej

Najlepsi z najlepszych!

Duma ze sportowych osiągnięć wypełniła 8 lutego Staszowski Ośrodek Kultury. Tego dnia, podczas Staszowskiej Gali Sportu, uhonorowano ponad 90 wybitnych sportowców i trenerów z terenu gminy Staszów, dziękując im za wkład w rozwój lokalnego sportu.
13.02.2024
Czytaj więcej

Informacja o programie "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2024

Osoby z niepełnosprawnością z terenu Gminy Staszów, po raz kolejny będą objęte pomocą asystentów osobistych osób z niepełnosprawnością.
13.02.2024
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.