fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Biegi leśne w Czernicy już za nami!

W sobotę, 15 sierpnia, po raz drugi do Czernicy przyjechali sportowcy z całej Polski. Na prawie 100 miłośników biegów i nordic walking, czekała piękna leśna trasa, słoneczna pogoda i wspaniałe nagrody. Zawodnicy mogli rywalizować w półmaratonie, biegu na dystansie 10 km oraz marszu nordic walking.

Burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć podziękował zawodnikom za uczczenie swoim startem, pamięci bohaterów Bitwy Warszawskiej, w dokładnie 100. rocznicę "Cudu nad Wisłą". Uczestnicy pokonali trasę, która prowadziła przez malownicze, leśne tereny wokół Czernicy. Biorący udział w wydarzeniu pobiegli na dwóch dystansach: półmaratonie oraz biegu na 10 km. Drugą trasę pokonali również zawodnicy Nordic Walking. Nad pozytywną atmosferą podczas wydarzenia czuwała DJ Katika, a po zawodach na wszystkich czekał gorący posiłek regeneracyjny.

W półmaratonie w kategorii mężczyzn nie miał sobie równych Piotr Gądecki z czasem 94 min. 8 s. Zaraz za nim znalazł się Jacek Zając (94 min. 42 s), a na trzecim miejscu był Wojciech Holona (96 min. 54 s). W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Magdalena Gajek, która pokonała trasę w 113 min 30 s. Drugie miejsce zajęła Berta Stępkowska (117 min 38 s), zaś trzecie Anna Kocielska (118 min. 38 s).

W biegu na dystansie 10 km najlepszy okazał się Kamil Czarnecki z czasem 37 min. 46 s. Jako drugi na mecie pojawił się Radek Karasiński (39 min. 15 s), zaś trzeci był Dariusz Gardyński (39 min. 28 s). W kategorii kobiet jako pierwsza 10-kilometrowy bieg ukończyła Basia Przeworska z czasem 44 min. 45 s. Zaraz za nią znalazła się Barbara Skrzypczak (46 min. 54 s), a na trzecim miejscu uplasowała się Agata Wrońska (51 min. 57 s). W kategorii nordic walking wśród mężczyzn jako pierwszy na mecie pojawił się Adam Adamczyk z czasem 69 min. 38 s. Drugi na mecie był Maciej Blajer (71 min. 44 s), zaś trzeci Wojciech Netkowski (74 min. 11 s). W kategorii kobiet tryumfowała Krystyna Styga, która ukończyła trasę w 75 min. 57 s. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Blajer (76 min. 45 s), zaś trzecie Joanna Pietrusewicz (77 min. 29 s).

Najlepszym zawodnikom zamiast pucharów, wręczono piękne sadzonki drzewek przygotowane przez Nadleśnictwo Staszów. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają wszystkich na zawody w 2021 r.

Organizatorem Biegów Leśnych w Czernicy jest Staszowskie Towarzystwo Amatorów Rekreacji i Sportu STARiS „RUCH –SPRAWNOŚĆ –ZDROWIE”. Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, objął wydarzenie patronatem honorowym.