Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

INFORMACJA o zmianie terminu odbioru odpadów

PGKiM informuje o zmianie terminu odpadów segregowanych i wielkogabarytowych.
26.10.2018
Czytaj więcej

Badmintonistki z SP nr 1 w Staszowie mistrzyniami województwa!

Bardzo duży sukces odniosła drużyna badmintonistek z SP 1 w Staszowie. Podczas rozgrywanego w Zagnańsku Wojewódzkiego Finału Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych w badmintonie dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Drużyna grała w następującym składzie: Ewa Bartłomiejczuk, Dominika Bartłomiejczuk oraz Lena Orlikowska, która była zawodniczką rezerwową, ale dzięki świetnym występom na Mistrzostwach Powiatu zakwalifikowała się do drużyny.
25.10.2018
Czytaj więcej

Po raz 3 pobiegli w Golejowie!

W niedzielę, 21 października w Golejowie pojawiło się 145 sportowców z całej Polski. Wszystko za sprawą 3 edycji biegu terenowego Golejowska DYCHA. Trasę poprowadzono malowniczymi, leśnymi ścieżkami biegnącymi tuż obok golejowskich jezior. W tym roku zawodnicy pobiegli w drugą stronę, ruszając w stronę mostu nad kanałem łączącym Duży Staw z Drugim. Dla sportowców przygotowano profesjonalny pomiar czasu, pakiety startowe, posiłek regeneracyjny, puchary i nagrody.
25.10.2018
Czytaj więcej

200-lecie Szkoły Podstawowej w Staszowie

12 października w Zespole Placówek Oświatowych – Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki i Przedszkolu nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie obchodzono podwójne święto. W placówce odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone z 200. rocznicą powstania szkoły. - Tak okrągły jubileusz to powód do satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć oraz stosowna chwila do złożenia hołdu wraz z wyrazami wdzięczności tym, którzy przez lata pracowali na renomę tej placówki – mówił Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
24.10.2018
Czytaj więcej

LXXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

19 października odbyła się LXXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Radni w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie głosowali nad podjęciem czterech uchwał.
23.10.2018
Czytaj więcej

PAIH EXPO - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu

25 października odbędzie się PAIH EXPO - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą. Konferencja odbędzie się w Warszawie na PGE Narodowym.
23.10.2018
Czytaj więcej

MECZ III LIGI SIATKÓWKI MĘŻCZYZN

23.10.2018
Czytaj więcej

Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką

W niedzielę, 14 października, myśliwi ziemi staszowskiej obchodzili swoje święto. W Staszowie odbył się Hubertus, czyli Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką. Hubertus to nie tylko święto myśliwych, ale także jeźdźców oraz leśników.
23.10.2018
Czytaj więcej

Stypendyści KORABa odebrali promesy

W Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Lokalnego Programu Stypendialnego KORAB dla najzdolniejszych uczniów z terenu Gminy Staszów. W tym roku otrzymało je 27 osób.
22.10.2018
Czytaj więcej

Punkt PGNiG w UMiG Staszów

Informujemy, że w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, w pokoju 4a, na parterze, w każdy poniedziałek od 9.00 do 15.00 będzie czynny nieodpłatny Punkt Informacyjno-Kontaktowy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Obrót Detaliczny. Punkt będzie czynny od 29 października.
19.10.2018
Czytaj więcej

Nowa zieleń w Wiśniowej, Dobrej i Kurozwękach- trwają nasadzenia

Władze Gminy Staszów zwracają szczególną uwagę na estetykę gminy, poprzez podnoszenie wartości terenów zielonych. W Wiśniowej, przy placu zabaw w Dobrej oraz w rynku w Kurozwękach posadzone zostaną nowe drzewa, krzewy i byliny. Projekt pn. „Zagospodarowanie terenów zielonych w miejscowości Dobra, Wiśniowa i Kurozwęki” realizowany jest dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
19.10.2018
Czytaj więcej

Nowa pracownia edukacji ekologicznej

W czwartek, 19 października, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie otwarto pracownie edukacji ekologicznej. Zadanie pod nazwą „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej – Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii”, współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Całkowita wartość projektu to 30 000,00 zł, z czego Gmina Staszów pozyskała na ten cel 24 000,00 zł dotacji. W inauguracji pracowni uczestniczyli zaproszeni goście: Prezes WFOŚiGW w Kielcach, Ryszard Gliwiński, a także włodarze miasta: burmistrz Leszek Kopeć i zastępca burmistrza dr Ewa Kondek.
19.10.2018
Czytaj więcej

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza

14 października, nad Zalewem nad Czarną, odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. W zawodach wzięło udział 31 zawodników w dwóch kategoriach - seniorzy i juniorzy.
19.10.2018
Czytaj więcej

Centrum Badawczo-Rozwojowe powstanie na Strefie "A"

Centrum badawczo-rozwojowe powstanie na strefie A w Grzybowie. Inwestycję zrealizuje spółka SIEJESIE, która zajmuje się hodowlą ziół i produkcją przypraw.
18.10.2018
Czytaj więcej

Dobra strategia i pakiet korzyści przyciągają inwestorów na strefie „A”

Producent konstrukcji stalowych, firma meblarska i nowoczesne gospodarstwo uprawiające przyprawy – to trzy pierwsze firmy, które kupiły działki na strefie „A” w Grzybowie i zamierzają w najbliższym czasie uruchomić działalność. To efekty, przyjętej przez samorząd strategii i pakietu udogodnień, którymi Gmina Staszów chce przyciągnąć biznes i dać impuls do powstawania nowych podmiotów.
18.10.2018
Czytaj więcej

Premier Mateusz Morawiecki w Staszowie

W sobotę 13 października do Staszowa na spotkanie z mieszkańcami Miasta i Gminy przyjechał Premier Mateusz Morawiecki.
17.10.2018
Czytaj więcej

Uroczysta Sesja z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października, w Hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie, odbyła się Uroczysta Sesja Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Staszowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wydarzenie zapraszali Rada i Zarząd Powiatu w Staszowie oraz Burmistrz i Rada Miejska w Staszowie.
17.10.2018
Czytaj więcej

OSA w Parku Bienia już gotowa

W parku Adama Bienia w Staszowie zakończyła się budowa kompleksu Otwartej Strefy Aktywności, realizowanego w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.
17.10.2018
Czytaj więcej

OSP Oględów z nowym wozem bojowym!

Ochotnicza Straż Pożarna podpisała umowę z Firmą MOTO-TRUCK na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Nowy nabytek trafi do jednostki jeszcze w tym roku.
17.10.2018
Czytaj więcej

Monitor Staszowski 4/2018. Podsumowanie kadencji 2014-2018.

Zapraszamy do lektury czasopisma Monitor Staszowski, zawierającego podsumowanie zadań zrealizowanych w kadencji 2014-2018.
17.10.2018
Czytaj więcej

Ogłoszenie: LXXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 18 października 2018 roku (czwartek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się LXXIII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie.
15.10.2018
Czytaj więcej

50-lecie Rejonu Energetycznego Staszów

Rejon Energetyczny w Staszowie istnieje już pół wieku. Jubileusz 50-lecia połączony z Dniem Energetyka obchodzono 12 października. Podczas uroczystości wręczono także odznaki „Zasłużony dla Miasta Staszowa”.
15.10.2018
Czytaj więcej

Wielki Sukces Szachistów ze Szkoły Podstawowej w Koniemłotach

WIELKI SUKCES NASZYCH SZACHISTÓW
12.10.2018
Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi, serdeczne podziękowania za trud i entuzjazm wkładane w pracę na rzecz wychowywania oraz edukowania dzieci i młodzieży. Państwa codzienna i wytrwała praca, pełna poświęcenia oraz zaangażowania zasługuje na szczególne uznanie, godne najwyższej pochwały.
12.10.2018
Czytaj więcej

LXXII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

10 października odbyła się LXXII Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Spotkanie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie rozpoczęło się od złożenia życzeń z okazji 15-lecia Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie oraz wręczenia nagród uczestnikom ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018”. Podczas Sesji Rady Miejskiej Radni zajmowali się sześcioma projektami uchwał.
12.10.2018
Czytaj więcej

15 Turniej Małej Ligi Piłki Ręcznej

We wtorek, 9 października, w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach odbył się 15 Turniej Małej Ligi Piłki Ręcznejj. W jubileuszowej edycji MLPR zagrają 52 drużyny ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich. Gminę Staszów w rozgrywkach reprezentować będą sportowcy ze szkoły w Czajkowie Południowym, którzy w zeszłym roku nie mieli sobie równych i wygrali całą Małą Ligę Piłki Ręcznej w kategorii szkół podstawowych.
12.10.2018
Czytaj więcej

Dofinansowania dla małych i średnich przedsiębiorców

Do 31 października 2018 roku mikro-, mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet do 20 mln zł w ramach IV rundy naboru wniosków do poddziałania „Badania na rynek” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
12.10.2018
Czytaj więcej

Narodowe Dni Badmintona Zakopane 2018- sukces zawodników ze Staszowa

Dzięki współpracy władz samorządowych Miasta i Gminy Staszów oraz Fundacji Narodowy Badminton, uczniowie z: ZPO nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie, PSP nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie, PSP im. Stefana Żeromskiego w Kurozwękach, ZPO PSP im. Tadeusza Kościuszki w Koniemłotach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie uczestniczyli w Narodowych Dniach Badmintona w Zakopanem, w dniach 08-09.10.2018r. Ogółem nasza grupa liczyła 45 osób, w tym dzieci, młodzież oraz opiekunowie.
12.10.2018
Czytaj więcej

Święto Pieczonego Ziemniaka w Kurozwękach

W ubiegły piątek, 5 października przedszkolaki z Kurozwęk wybrały się do pobliskiego Zespołu Pałacowego, aby wspólnie świętować „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Główną atrakcją tej wycieczki było oczywiście ognisko. Dzieci piekły ziemniaki, a później miały możliwość wziąć udział w ziemniaczanej uczcie, a także skosztować regionalnej przystawki, jaka są „Ziemniaki po Kurozwęcku”.
12.10.2018
Czytaj więcej

Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza

14 października odbędą się Zawody Zakończenia Sezonu o Puchar Burmistrza. Zapraszamy nad Zalew nad Czarną.
11.10.2018
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.