Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Informacja: Zmiana terminu posiedzenia Komisji

Informuję się, iż uległ zmianie termin posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miejskiej w Staszowie z dnia 06.02.2019 r. na dzień 07.02.2019 r. (czwartek) godz. 10.00
05.02.2019
Czytaj więcej

E-akta „Program Płatnik"- nie czekaj pobierz nową wersję

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) udostępnił nową wersję programu Płatnik
04.02.2019
Czytaj więcej

Ferie w Bibliotece - "Zimowe dni, książka i Ty..."

Ach, co to były za ferie! Kolorowe, pełne śmiechu, rozmów i zabaw. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci osób uczestniczących w zajęciach zorganizowanych w bibliotece. Artystyczne zabawy z książką – czyli proponowany przez nas sposób spędzania wolnego czasu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Podczas ferii odbyły się cztery spotkania, w których czynny udział wzięły dzieci, młodzież, a nawet dorośli.
04.02.2019
Czytaj więcej

V Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego

26 stycznia odbył się V Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego. Przemarsz rozpoczął się w Rybnicy, poprzez Wiązownicę-Kolonię, by zakończyć się w Rytwianach. – Jesteśmy tu dzisiaj po raz piąty. Najważniejsze, że chcemy uczcić pamięć tych, którzy walcząc pokazali drogę do niepodległości. Bez tego dzisiejszej Polski by nie było – mówił Leszek Kopeć, burmistrz Miasta i Gminy Staszów w Pałacu „Dzięki” w Wiązownicy-Kolonii.
01.02.2019
Czytaj więcej

Ferie z Aktywną Krainą

„To były najlepsze ferie w moim życiu” – powiedziała 9-letnia Sandra jedna z uczestniczek kursu narciarstwa zjazdowego, w którym brały udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat z terenu Gminy Staszów.
01.02.2019
Czytaj więcej

Szkolenie "Ochrona danych osobowych w firmach i instytucjach"

01.02.2019
Czytaj więcej

Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 6 lutego 2019 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miejskiej w Staszowie.
01.02.2019
Czytaj więcej

Rekrutacja do przedszkoli i klas I szkół podstawowych 2019/2020

Informacja dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych Publicznych Szkół Podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Staszów.
31.01.2019
Czytaj więcej

Uczniowie ze szkoły w Czajkowie ratują dzieci na świecie!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
31.01.2019
Czytaj więcej

Akcja Szlachetna Paczka w Szkole Podstawowej w Czajkowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie przystąpiła w tym roku do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcję od 2000 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze przeprowadzają ankiety z rodzinami, sporządzają ich anonimowe opisy i umieszczają na specjalnej stronie internetowej.
30.01.2019
Czytaj więcej

Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości otwarte

W poniedziałek, 28 stycznia przy ul. Sudeckiej 9 w Staszowie otwarto Lokalne Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Biuro powstało z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania „Białe Ługi" i jego głównym zadaniem jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości. W nowo powstałym budynku prowadzone będzie bezpłatne doradztwo księgowe i prawne oraz szkolenia i konsultacje.
29.01.2019
Czytaj więcej

Kodowanie w Bibliotece

Miło nam jest poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie bierze udziału w drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie.
25.01.2019
Czytaj więcej

Wprowadzenie rządowego programu priorytetowego "Czyste powietrze"

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Staszów, dotycząca wprowadzenia rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.
24.01.2019
Czytaj więcej

Brama startowa już w Staszowie

We wtorek, 23 stycznia, Staszowski Ośrodek Kultury wzbogacił się o reklamową bramę stałociśnieniową oraz namiot ekspresowy. Urząd Miasta i Gminy pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Nowemu wyposażeniu przyjrzeli się włodarze miasta: burmistrz Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek.
24.01.2019
Czytaj więcej

Decydujesz, pomagamy

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Staszowa.
24.01.2019
Czytaj więcej

Akademia Menadżera Innowacji PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kieruje do Państwa zaproszenie do udziału w pilotażowej edycji nowatorskiego programu Akademia Menadżera Innowacji.
24.01.2019
Czytaj więcej

Nowy rok 2019. Konferencja dla przedsiębiorców

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości zapraszają na konferencję pt. "Nowy Rok 2019. Nowe możliwości dla przedsiębiorców"
23.01.2019
Czytaj więcej

Kino VISA w SOK

11 lutego w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędą się seanse objazdowego kina VISA. Tego dnia wyświetlane będą "Sekretny Świat Kotów", "Chłopiec z burzy", "Planeta Singli 3", "Lego Przygoda 2", "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3", "Underdog".
21.01.2019
Czytaj więcej

V SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

17 stycznia 2019 roku odbyła się V Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. Oprócz planowanych obrad miało miejsce także wystąpienie Szefa Wydziału Rekrutacji z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Sandomierza na temat rekrutacji wojskowej oraz uczczenie minutą ciszy zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.
21.01.2019
Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka w Wiązownicy Dużej

„No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło. Kto by bajki opowiadał? Kto by mądre rady dawał?”- to słowa refrenu jednej z piosenek z repertuaru dziecięcego. O kim mowa? Oczywiście o kochanej babci i kochanym dziadku, których 11 stycznia zaproszono do ZPO PSP i P w Wiązownicy Dużej na radosne, pełne tańca i śpiewu występy artystyczne przygotowane przez dzieci z przedszkola i z zerówki.
21.01.2019
Czytaj więcej

Strażacka grochówka i kwesta

W sobotę 19 stycznia, strażacy ochotnicy, harcerze i zuchy rozpoczynają zbiórkę pieniędzy dla staszowianina Roberta Matraszka, zmagającego się z ciężką chorobą. W niedzielę 20 stycznia organizatorzy będą częstować wyśmienitą grochówką na placu pod kościołem św. Barbary.
18.01.2019
Czytaj więcej

Program azotanowy

Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Kielcach informuje, że na stronie www.schr.gov.pl zamieszczony został materiał pn. "Program azotanowy", zawierający kluczowe dane dotyczące zmniejszenia zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu, w związku z wprowadzaniem nowych regulacji prawnych w ww. zakresie.
17.01.2019
Czytaj więcej

Przyjdź do Biblioteki i odbierz książkę dla swojego dziecka

Z przyjemnością informujemy, że od 1 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie kontynuowana jest ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek”, organizowana przez Instytut Książki. Tym razem Wyprawki Czytelnicze otrzymają dzieci urodzone w roku 2016, zarówno te już zapisane do biblioteki, jak i zupełnie nowi czytelnicy.
15.01.2019
Czytaj więcej

V Marsz szlakiem Powstania Styczniowego

W sobotę, 26 stycznia odbędzie się V Marsz szlakiem Powstania Styczniowego. Uczestnicy przejdą z Rybnicy, przez Wiązownicę-Kolonię do Rytwian.
15.01.2019
Czytaj więcej

Bieg Walentynkowy

10 lutego odbędzie się Bieg Walentynkowy organizowany przez stowarzyszenie STARiS. Trasa biegu rozpoczyna się w Parku Adama Bienia przy pomniku, w niedzielę o godzinie 16.00.
15.01.2019
Czytaj więcej

Rozbudowane Przedszkole nr 8 uroczyście otwarte

Długo wyczekiwana inwestycja dobiegła końca. W Staszowie uroczyście otwarto rozbudowane Przedszkole nr 8 im. Jana Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie.
14.01.2019
Czytaj więcej

"Tradycyjny sad" - konkurs dla szkół

Rusza druga edycja projektu "Tradycyjny Sad", który polega na promocji starych odmian drzew owocowych, stworzeniu mini sadu składającego się własnie z tych drzew oraz na zdobyciu wiedzy nt. sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. Konkurs organizowany w ramach projektu ma zachęcić szkoły do zakładania tradycyjnych sadów grusz.
11.01.2019
Czytaj więcej

Plan posiedzeń Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniu 16 stycznia 2019 roku i w dniu 17 stycznia 2019 roku, w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31 (sala konferencyjna) odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
11.01.2019
Czytaj więcej

Noworoczna Gala Akademii Piłkarskiej Pogoń Staszów

4 stycznia, w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się Noworoczna Gala Akademii Piłkarskiej Pogoń Staszów. W trakcie uroczystego spotkania podsumowano działalność Akademii w 2018 roku oraz nagrodzono młodych piłkarzy.
11.01.2019
Czytaj więcej

"Przygody ziemniaka Stefana" - promocja książki

16 stycznia, o godzinie 17.00 w sali klubowej Staszowskiego Ośrodka Kultury, odbędzie się promocja książki "Przygody ziemniaka Stefana" Aleksandry Pielak, 10-letniej mieszkanki Staszowa.
11.01.2019
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.